ASAYİŞ GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 10-11-2020 18:30   Güncelleme : 13-11-2020 04:02

Jandarma kontrol noktasından geçerken elindeki tabancayla video çekti

Hatay'da otomobiliyle jandarma kontrol noktasından geçerken elindeki tabancayla video çekip, sosyal medyada paylaşan Suriye uyruklu M.K., gözaltına alındı.

Jandarma kontrol noktasından geçerken elindeki tabancayla video çekti

Jandarma  ekipleri, dün Antakya- İskenderun Karayolu üzerindeki Ovakent Mahallesi girişinde kontrol noktası oluşturdu. Otomobiliyle kontrol noktasından geçerken  elinde tuttuğu tabancayı cep telefonu kamerasıyla kaydedip, sosyal medyada paylaştı. Paylaşımın ardından soruşturma başlatan Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Suriye  uyruklu M.K. olduğu saptanan şüpheliyi, yakalayarak, gözaltına aldı.

 

Hatay Valiliği konuyla ilgili açıklama yaparak, M.K.'nin, göçmen kaçakçılığı ve ateşli silahlar kanununa muhalefet suçlarından sabıkalı olduğunu bildirdi.

Açıklamada "Video görüntülerindeki diğer şahısların ise Suriye uyruklu V. ve A. isimli şahıslar olduğu, iki şahsın kimliksiz olmaları nedeniyle 20 gün önce sınır dışı edildikleri öğrenilmiş olup, bu şahısların açık kimlik bilgilerinin tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Bu tür görüntüler kasıtlı olarak birlik ve beraberliğimizi zedelemeye yönelik provokasyon içeren görüntülerdir. Bu konuda vatandaşlarımızın sağduyulu duruşundan dolayı teşekkür ederiz" denildi.