EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-11-2020 23:35   Güncelleme : 10-11-2020 23:35

Okullar yeniden, tekrar kapanacak mı? .

Okullar yeniden, tekrar kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile bir çok sınıf kademeli olarak okullarına dönüş yapmıştı. Vaka sayılarında yaşanan artış ise okulların tekrar kapanıp kapanmayacağını getiriyor. .

Okullar yeniden, tekrar kapanacak mı? .

Türkiye’de son günlerde gerek Corona tablosuna, gerekse yetkililerin ifadelerine bakıldığında başta İstanbul üzere vaka sayılarının pik yaptığı görülüyor. Okulların açılması ile birlikte velilerin de endişesi başladı. Her 1-2 haftada bir yeni bir sınıf düzeyinin açılıyor ve okulların kademeli ve kısıtlı da olsa eğitime dönüyor olması endişeleri arttırıyor. Bugün sosyal medyada ortaya atılan iddialar ortalığı karıştırdı.

Bugün ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter’da öğretmen olduğunu iddia eden biri tarafından ortaya atılan sahte belgede MEB’in okulların kapatılması için yazı yazdığı iddia ediliyordu. Bu iddia anında sosyal medyada elden ele yayıldı ve gerçek sanılmaya başladı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı’nın böyle bir belgesi yok.

 

Başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere, bütün uzmanlar ülkemizde vaka sayılarının zirveyi gördüğünü söylüyor. Vatandaşların bir kısmının tedbiri elden bırakmış olması tabloyu daha zor duruma sokuyor.

Fakat yine Bakan Koca ve uzmanlar henüz okullarda vaka yayılımı olduğuna dair henüz ellerinde bir veri olmadığını söyledi. Yetkililer okullardaki durumu izliyor ve 1-2 hafta izlemeye devam edecek.

MEB ise bilim kurulunun izleme sonucunda vereceği karara uyacak. Bu nedenle resmi bir belge gelmeden sosyal medyadaki iddialara itibar etmeyiniz.