YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-11-2020 00:30   Güncelleme : 13-11-2020 03:44

Önce çarpıştılar sonra köprüden uçtular

TIR, traktör, hafif ticari araç ve otomobilden oluşan 4 araç çarpıştı. TIR ile otomobilin köprüden aşağı uçtuğu feci kazada, 11 yaşındaki Faruk Gün ve 27 yaşındaki Ercan Kılınç hayatını kaybetti. Selahattin Uyaran, Deniz Atiç ve Erinç Özdemir yaralandı.

 Önce çarpıştılar sonra köprüden uçtular

Batman-Diyarbakır karayolundaki Batman Çayı üzerindeki köprüde meydana gelen zincirleme kazada, 11 yaşındaki Faruk Gün ve 27 yaşındaki Ercan Kılınç hayatını kaybetti. Yaralanan 3 kişi hastanelere sevk edildi.

Kentte sık sık ölümlü ve yaralamalı kazaların meydana geldiği kent girişinde Batman Çayı üzerindeki köprü mevkii, halk arasında 'ölüm yolu' olarak biliniyor. Tek şerit köprüdeki kazalara dün akşam saatlerinde bir yenisi daha eklendi. Faciayla sonuçlanan zincirleme kazada, TIR, otomobil, hafif ticari araç ve traktör çarpıştı.

Köprüde gıda kolileri yüklü TIR ile traktör çarpışırken, karşıdan gelen otomobil de TIR'a çarptı. Çarpmanın etkisiyle TIR ile otomobil köprüden uçtu. Kazanının duyulmasının ardından Batman Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri olay yerine giderek, hurdaya dönen araçlarda sıkışan sürücü ve yolculara müdahale etti.

Cumhuriyet Başsavcısı ile Batman Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, kaza yerinde incelemelerde bulundu.