SİYASET
Giriş Tarihi : 23-11-2020 03:26   Güncelleme : 23-11-2020 03:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fitne ateşi" yorumu sonrası AK Partili isimlerden Arınç'a peş peşe istifa çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bülent Arınç'a verdiği, "Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz" yanıtı sonrası AK Parti eski milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'den Arınç'a peş peşe istifa çağrısı geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın

Şamil Tayyar sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra Arınç'a düşen görev, istifasıdır. Eğer istifa olmazsa Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz, azlidir. Artık bu mesele, AK Parti için kapanmalıdır."

 
Mehmet Metiner'in açıklaması;
"Cumhurbaşkanımız az önce yaptığı konuşmada Arınç'ın dile getirdiği düşüncelerin ne kendisinin ne de partisinin görüşleri olmadığını sert bir üslupla dile getirdi. Onuru olan bu durumda istifa eder."

Cumhurbaşkanı Erdoğan;

Arınç'ın Osman Kavala  ve Selahattin Demirtaş'ı kastederek 'tutuksuz yargılanma' vurgusu yaptığı konuşmasına da yanıt veren Erdoğan, "Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavalalarla hiçbir zaman bir arada olamayız," dedi.