YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-11-2020 20:49   Güncelleme : 28-11-2020 20:49

Düğünden 4 gün sonra hayatını kaybetti

Adana'da testi negatif çıktıktan iki gün sonra Muttalip Bayram (30) ile evlenen Özlem Özcan (28),düğünden 4 gün sonra koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Düğünden 4 gün sonra hayatını kaybetti

Adana'da merkez Sarıçam ilçesi Esentepe Mahallesi´nde 20 Kasım günü kendini kötü hisseden Özlem Özcan, ertesi gün özel bir hastaneye gidtti. Burada koronavirüs taraması için kan testi veren ve tomografi çektiren genç kadın, koronavirüs testinin negatif çıkması üzerine evine döndü. Test sonuçlarının negatif çıkmasından dolayı düğünü iptal etmeyen çift, 22 Kasım günü kentteki bir düğün salonunda pandemi kuralları gözetilerek bir saat süren bir tören ile dünyaevine girdi.

Düğününden iki gün sonra Muttalip Bayram, ağrı ve şikayetleri artan eşini ertesi gün Adana Çukurova Balcalı Hastanesi´ne götürdü. Burada yapılan test sonucunun pozitif çıkmasıyla genç kadın tedaviye alındı. Doktorların incelemesi sonrası virüsün Özlem Özcan´ın akciğerlerine indiği tespit edildi.

25 Kasım günü yoğun bakımda tedavi altına alınan Özlem Özcan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 26 Kasım günü hayatını kaybetti. Düğününden 4 gün sonra ölen Özcan´ın cenazesi hastane morguna kaldırıldı.