YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-12-2020 23:58   Güncelleme : 10-12-2020 00:53

Viranşehir Mezarlığındaki Bu Sorumsuzlukta Neyin Nesi.?

Viranşehir'de Koronavirüslü Battaniye, Eldiven ve Beyaz Tulumlar Mezarlıkta Bırakılıyor Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Koronavirüs salgın hastalığından dolayı vefat edenlerin defin edildikten sonra battaniye, eldiven ve beyaz tulumlarının mezarlıkta ulu orta bırakıp giderek hastalığa davetiye çıkarılıyor.

Viranşehir Mezarlığındaki Bu Sorumsuzlukta Neyin Nesi.?

Tüm Ülkelerde Koronavirüs (Covid 19) nedeniyle bu kadar sıkı önlemler alınırken, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Koronavirüs salgın hastalığından dolayı vefat eden insanların defin edildikten sonra battaniye, eldiven ve beyaz tulumların mezarlıkta ulu orta bırakılarak hastalığa davetiye çıkarılıyor. 

Viranşehir'de Salgın hastalıktan vefat ednlerin ve temasta bulunanların malzemeleri battaniye, eldiven ve beyaz tulumların Tıbbi Atık'a atılması gerektiği yerde gelişi güzel mezarlıkta ortalığa atılması, görevlilerin ilgisiz ve sorumsuz davranışları  Koronavirüse davetiye  çıkararak vatandaşlarda Koronavirüs paniği yarattı.

Gazeteci Turan Seyrek gördüğü manzara karşısında şok olurken , Her Perşembe insanların Mezarlara akın ettiği ve gelenlerin yanlarında çocukların olduğu bir yerde o çocuklardan biri gidip o eldiveni yada batanyeyi eline alırsa korkunç facialara neden olmaz mı?

Viranşehir'de bu  sorumsuzluk nedir bu nasıl bir ihmaldir? Bu bir ihbardır.

Sadece insanlardan değil hayvanlardan bile bulaşabilen hastalık Covid 19, sorumsuzluklar neticesi bitmiyor. Yetkililerden bir an evel gerekli müdahalenin yapılması gerekiyor.

Sorumsuzluğu gören Viranşehirli vatandaşlar, sitem ederek bizler bu hastalıktan vefat eden sevdiklerimiz için mezarlara gelip acısını yaşarken maalesef kendini bilmez sorumsuzlarda bizlere buralarda bu hastalığı bulastıracaklar.

Sağlığımız bu kadar ucuz olmamalı yetkililer biran önce bu konu hakkında gereğinin yapılmasını istediler.
 

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid 19) hastatalığı konusunda Türkiyede titizlikle yürütülen önlemler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyarılarına rağmen Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi Mezarlığında bu görüntüler içler acısı ve büyük tehlike oluşturuyor.

Yetkili makamların bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. özellikle Koronavirüs bulaş riskinin azaltılması gerekirken daha çok bulaştırmanın önü açılmış durumda . yetkililer denetim mekanizmasını çalışır duruma getirmelidir...

 

 

Video / Foto:Turan Seyrek

Kaynak : Haberşanlıurfa