ŞANLIURFA
Giriş Tarihi : 11-12-2020 01:40   Güncelleme : 11-12-2020 01:40

Siverek Belediyesi’nden Habersanliurfa'nın Yaptığı Belgeli Haber’e Yalanlama

Habersanliurfa'nin yaptığı Siverek'in Yeni Belediye Başkanı Yardımcısına Görev Vermedi başlıklı habere Siverek Belediyesi yaptığı yazılı açıklamada haberin asılsız olduğunu iddia etti. Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmağın yeni görev listesi evrağına attığı imza yalanmıdır?

Siverek Belediyesi’nden Habersanliurfa'nın Yaptığı Belgeli Haber’e Yalanlama

Habersanliurfa'nın  yaptığı Siverek'in Yeni Belediye Başkanı Yardımcısına Görev Vermedi başlık haberde 07.12.2020 tarihinde yaptığı görevlendime kararında Başkan yardımcısı R. Hakan Söylemeze 3 birim Başkan yardımcısı Osman Bildirim'e 10 birim bağlanırken Başkan yardımcısı Ali Gelener’e bağlı herhangi bir birim verilmediği yazıldı.

 

Siverek Belediyesi, haberşanlıurfanın  Yapmış olduğu ilişkin bir basın duyurusu yaptı.

Siverek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bazı ve yayın organlarında ‘yeni başkanı yardımcısına görev verilmedi haberine yer verildiği, ancak haberde verilen görevlendirme listesinin yeni Belediye Başkanı seçiminden öncesine ait olduğunu haberdeki söz konusu listenin eski olduğuna vurgu yapılarak, “Haberde verilen görevlendirme listesi belediyemizde yaşanan istifaların akabinde hazırlanmış mevcut görevlendirmeler ise daha öncesine aittir. Sürecin devam etmesi nedeniyle eksik olan kadroların görevlendirmelerinin tamamlanmasının ardından listede yeniden düzenlemeye gidilecektir.

Belediye Başkanımız ’ın görevlendirme listesinde herhangi bir yardımcısına görev vermediği iddiası asılsız olup görevlendirmeler ise henüz netleşmemiştir.” Şeklinde duyuru yayınlandı.

 

Habersanliurfa  yönetimi, Asılsız olarak nitelendirilen habere dair yapılan açıklamada;

İşte  Siverek Belediyesinin Yalandığı Haberin Ayrıntıları..

1 - söz konusu düzenlenmenin  Yeni belediye başkanı seçiminden öncesine ait olduğu belirtilmiş ancak 2564 sayılı 07.12.2020 tarihli kayıtlı görevlendirme evrakında Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ın imzası ve tarihi açık ve net olarak görülmektedir. Buda seçimden önce değil seçimden sonra olduğunun kanıtıdır.

2 - Yine yapılan açıklmada söz konusu listenin eski olduğunu belirtilmiş . Liste  07.12.2020 tarihli yani 2 gün önce hazırlanmış olduğu evrakta açık ve net görülmektedir.

 

3 - Belediyemizde yaşanan istifaların akabinde hazırlanmış mevcut görevlendirmeler daha öncesine aittir denilmiş. Oysa istifalar 1.12.2020 tarihinde yaşanmış,  03.12.2020 tarihinde Yeni başkan Ayşe Çakmak olmuştur.  07.12.2020 tarihinde Siverek Belediyesi yazı işleri müdürlüğünce  2564 sayılı 07.12.2020 tarihli tüm birimlere gönderilen görevlendirme evrakta  Başkan Ayşe Çakmak imzalı olduğu belgede  açık ve net olarak görülmektedir..

Siverek Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada;

4-  Belediye Başkanımız ’ın görevlendirme listesinde herhangi bir yardımcısına görev vermediği iddiası asılsız olup görevlendirmeler ise henüz netleşmemiştir  açıklmasında ise Yine   2564 sayılı 07.12.2020 tarihli tüm birimlere gönderilen görevlendirme evrakta  Başkan Ayşe Çakmak imzalı olduğu belgede açık ve net olarak görülmektedir. 

Habersanliurfa yönetim kurulu olarak soruyoruz Habermi Asılsız  yapılan basın duyurusumu asılsız.? 

Taktir Kamuoyunundur..