GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2020 01:05   Güncelleme : 14-12-2020 05:25

Birecik'in yeni kaymakamı halkla kısa sürede kaynaştı

Birecik Kaymakamı Mehmet Fatih Koca’nın Şanlıurfa Valiliğine görevlendirmesinin ardından, Muş Vali Yardımcısı iken İçişleri Bakanlığımın 27.11.2020 tarihli onayı ile Birecik Kaymakamlığına görevlendirilen Kaymakam Kadir Duman, 07.12.2020 tarihi itibariyle ilçedeki görevine başladı.

Birecik'in yeni kaymakamı halkla kısa sürede kaynaştı

Birecik’in yeni kaymakamı halkla kısa sürede kaynaştı

.Edinilen bilgiye göre,İlçede göreve 7 günlük başlamış olmasına rağmen çok kısa sürede Birecikli vatandaşlarla içe içe olan Kaymakam Duman, çok kısa sürede bir çok ziyareti gerçekleştirerek Çarşı gezisi, esnaf, vatandaş ve pandemi dolayısıyla denetimlere katıldı.

Kaymakam Kadir Duman,güler yüzlü ve cana yakın davranışlarıyla vatandaşın gönlünde taht kuruyor

, Kore Gazisi ve Şehit Ailesini Ziyaret

Kaymakamımız Sayın Kadir Duman, Kore Gazimiz Sayın Mustafa Nadir Göksel’i ve 2008 yılında terör örgütüyle girdiği çatışmada Şehit olan Piyade Er Seraceddin Aktaş’ın ailesini ziyaret etti

Ziyaretlere, İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Gökhan Yusuf Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Torun, İlçe Müftüsü Mustafa Kaya, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü  Ali Güleç ile Şehit ve Gazi Birimi Sorumlusu Abdullah Uçar eşlik etti.

Esnafları Ziyaret Etti

Kaymakam Duman, Meydan Mahallesindeki ve Mezra Mahallesinde kurulan Pazar yerindeki esnafları ziyaret ederek sorun, istek ve taleplerini dinledi. Esnaf ve vatandaşları koronavirüs hastalığının yayılmasının önlenmesinde hayati önem taşıyan maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları konusunda uyardı. esnafa hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundu.

 Sorun veya taleplerinin olması durumunda Devletimizin kapılarının kendilerine her daim açık olduğunu ve Devletimizin her zaman yanlarında olacağını hatırlatarak Birecik esnafına ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Duman, Kurtuluş Mahallesi ile kale altında faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek sorun, istek ve taleplerini dinledi. Esnaf ve vatandaşlardan Devletin koronavirüs hastalığının yayılmasını önlemek adına vermiş olduğu mücadeleye gönüllü iştirak etmelerini ve alınan tedbir ile kurallara hassasiyetle riayet etmelerini isteyen Kaymakam Kadir Duman, Birecikli esnaflara bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Birecik OSB’de İncelemelerde Bulundu.

İlçe ekonomisi ve istihdamı açısından son derece önemli olan Birecik Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçmesi için çalışmalar aralıksız sürerken, Kaymakam  Kadir Duman Birecik OSB’ye ziyaret gerçekleştirdi.

İnşaatları devam eden fabrikalar, üstyapı çalışmaları ve yönetim binası ile yapımı tamamlanan içme suyu projesi, elektrik projesi, ihata duvarı ve giriş kapısında incelemelerde bulunan Duman, yetkililerden yapım süreci hakkında bilgiler aldı.

Tüm parsellerin dolduğu OSB alanında fabrikaların bir an önce faaliyete geçmesi için yatırımcıların yanında olduklarını ifade eden Duman, eksiklerin bitirilmesi için ellerinden gelen tüm çabayı sarf edeceklerini ifade etti.

İncelemelere, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Bülent Bilgin, Birecik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi  Erol Ergin Açılan ve Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri  Zeki Kaçan eşlik etti.

Sokağa çıkma yasağında denetimlere katıldı

Kaymakam Kadir Duman, Kolluk kuvvetlerimiz tarafından, ilçe genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması’na uyulup uyulmadığı denetledi.

Kurallara uymayanlara ise cezai işlem uygulanıyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasına ve kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Halk memnun

Kaymakam Duman’ın  göreve başlamasının hemen ardından vatandaşlarla kaynaştığını, Duman’ın güzel çalışmalar yürüttüğünü belirten vatandaşlar, "Halkla iç içe. ondan çok memnunuz.".

Kaymakamımız aktif bir şekilde çalışıyor. Bu nedenle çok memnunuz. İnşallah ilçemize güzel bir şekilde katkıları olacak." Şeklinde konuştular.