SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 30-12-2020 00:58   Güncelleme : 30-12-2020 01:55

Kayyuma'da Kayyum Atandı: Urla'da Kayyım Kaymakam Bombası.

İzmir'in Urla Belediyesi kayyımı ve Urla Kaymakamı Önder Can, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı. Can'ın yerine Antalya'nı Kemer ilçesi kaymakamı Murtaza Dayanç atandı.

Kayyuma'da Kayyum Atandı: Urla'da Kayyım Kaymakam Bombası.

Edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı, İzmir’in Urla ilçesinde belediyede kayyım olarak görev yapan ilçe kaymakamı Önder Can’ı görevden aldı.  

Kaymakam Can, 'FETÖ soruşturması' kapsamında tutuklanan Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yerine belediye başkanlığına kayyım olarak atanmıştı.

Kaymakam Önder Can'ın görevden alınmasına ilişkin Urla Belediyesi ve Urla Kaymakamlığı'ndan bir açıklama yapılmazken Cumhuriyet'in ulaştığı Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Urla Kaymakamı olarak atandığını belirtti.

egedesonsoz 'ün Haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da onayıyla alınan değişim kararında Kaymakam Can’ın son günlerde ilçede ortaya çıkan arazi/arsa soruşturmaları konusunda pasif kalmasının neden olduğu iddia edildi. İlçede son olarak aralarında orman işletme şefi ve bazı memurların bulunduğu bir organize çete orman arazilerini ve hazine arazilerini fahiş fiyata üçüncü şahıslara satmaya çalıştıkları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.