Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 30-12-2020 23:48   Güncelleme : 31-12-2020 01:18

Kahvaltı Uçin Uyandırmasına Sinirlendi, Annesini Pompalı Tüfekle Öldürdü. Detaylar..

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, rehin aldığı annesi Vesile Dönmez'i (55) pompalı tüfekle öldüren Uğur Dönmez (32), sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Anne katilinden şok eden ifade

Kahvaltı Uçin Uyandırmasına Sinirlendi, Annesini Pompalı Tüfekle Öldürdü. Detaylar..

Kahvaltıya kaldırdığı için öldürmüş:

Dönmez'in, annesini, kendisini kahvaltı için uyandırmasına sinirlenip, öldürdüğü ortaya çıktı. Uğur Dönmez’in kardeşi Mustafa Dönmez ise verdiği bilgilerle dikkat çekti. Dönmez, “Biz ağabeyime müdahale edilmesini istediğimiz halde hiçbir şekilde müdahale edilemedi. Evin her tarafından içeri giriş olmasına rağmen içeri girmedi kimse, annem de açık alandaydı. Ağabeyim de açık alandaydı. Ona rağmen hiçbir şekilde müdahale edemediler ve ağabeyim de uzun bir süre bekledikten sonra annemi öldürdü. Annem vurulduktan sonra can çekişmesine rağmen müdahale edilmedi. Annem olay yerinde yaklaşık 20-30 dakika can çekişti" dedi. 

ANNEM SİLAHI GÖRÜNCE BALKONA KAÇTI

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Uğur Dönmez'in, annesini, kahvaltı için kendisini uyandırmasına sinirlenip, öldürdüğü ortaya çıktı. Dönmez, ifadesinde "Kanepede uyurken annem 'oğlum kalk kahvaltın hazır' diyerek beni kaldırdı. Sinirli uyandım. Annemle tartışmaya başladık. Uyuduğum kanepenin altındaki, kendime ait pompalı tüfeği aldım. Annem silahı görünce balkona kaçtı. Sonrasını hatırlamıyorum. Psikolojik sorunlarım var. Pişmanım böyle olmasını istemezdim" dedi.

VESİLE DÖNMEZ'in CENAZESİ TESLİM EDİLDİ

Dönmez'in cenazesi yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Cenazenin teslim edilmesinden önce açıklamalarda bulunan Vesile Dönmez'in küçük oğlu Mustafa Dönmez, ağabeyinin babasıyla tartıştıktan sonra annesini rehin alıp öldürdüğünü söyledi. 

KÜÇÜK OĞLU OLAY ANINI ANLATTI

Ağabeyinin son zamanlarda psikolojik sorunları olduğunu vurgulayan ve olay günü yaşananları anlatan Mustafa Dönmez, "O gün evde babam ve ağabeyim arasında tartışma çıkıyor. O sırada ağabeyim silah almaya gidiyor. Annem ağabeyimin silah aldığını görünce babama 'Sen dışarı çık' diyor. Kendisi de balkona kaçıyor. O sırada zaten kargaşa çıkmış, çevredekiler polisi aramış. Yaklaşık 5-10 dakika içerisinde üç, dört ekip geldi olay yerine. Ama hiçbir şekilde müdahalede bulunamadılar. Annem dışarıda balkonda açık bir şekilde görünüyordu. Ağabeyim de evin içinde elinde silahla ortada geziyormuş. Bunun üzerine özel tim çağrılmış ama onlar da ilk etapta müdahale edemedi. Biz ağabeyime müdahale edilmesini istediğimiz halde hiçbir şekilde müdahale edilemedi. Evin her tarafından içeri giriş olmasına rağmen içeri girmedi kimse, annem de açık alandaydı. Ağabeyim de açık alandaydı. Ona rağmen hiçbir şekilde müdahale edemediler ve ağabeyim de uzun bir süre bekledikten sonra annemi öldürdü. Annem vurulduktan sonra can çekişmesine rağmen müdahale edilmedi. Annem olay yerinde yaklaşık 20-30 dakika can çekişti" dedi. 

ŞİKAYET ETMİŞTİK

Annelerini öldüren ağabeyleriyle ilgili şikâyette bulunduklarını ve durumu mahalle muhtarına da ilettiklerini aktaran Mustafa Dönmez, "Aile içerisinde herhangi bir sıkıntımız yoktu ama ağabeyimin kendisinin kişisel sıkıntıları vardı. Onunla alakalı bir sorunumuz yoktu. Ağabeyimin sıkıntılı olduğuna dair zaten emniyette kaydının olması lazımdı. Çünkü önceden de silahla karşı komşumuza sıkmışlığı vardı. Bu olaydan önce de bir şikayet durumu olmuştu. Mahalle muhtarına da durumu iletmiştik. Polise de, 'resmi bir başvuru yaparsak ağabeyimi alıp hastaneye yatırır mısınız' demiştik. Onlar da bize bir olay olmadan müdahale edemeyeceklerini söylediler. Olaydan bir yada iki gün önce de mahalle muhtarı gelip evde silahı kendisinin başucunda görmüştü. Bu durum olaydan bir gün önce yaşanmıştı" ifadelerini kullandı. 

BU KONUDA YETKİ VERDİK VURULMASINI İSTEDİK

Olay sırasında ağabeyinin açık hedef olduğunu ve ailecek vurulmasını istediklerini söyleyen Dönmez, "Olay anında ben de babam da çevredeki yakınlarımız da gerekirse ağabeyimi vurmalarını istedik. Bu konuda yetki de verdik. Biz şikayetçi değiliz yeter ki onu vurun dedik. Elinde silah olanı vurun, annemize bir şey olmasın diye söyledik. Söylememize rağmen hiç kimse müdahale etmedi. Hatta en sonunda 45 dakika sonrasında da kendisi merdivenlerden inip teslim oldu" diye konuştu. 

ANNEM ORADA CAN ÇEKİŞTİ

Yaşanan olay nedeniyle ailecek yıkıldıklarını söyleyen Mustafa Dönmez, "Biz ailecek bu olay nedeniyle çok üzgünüz, annemizi kaybettik. Yetkililerden gerçekten ihmalkarlığı olan herkesle ilgili çalışma yapmasını istiyoruz. İhmali olan herkesten şikayetçiyiz. Annem orada 2-3 saat boyunca can çekişti. Kurtarılmak için bir umut bekledi. Umut olarak da kimse yardımcı olmadı. Açıkta olan bir kadını kurtarmak o kadar zor bir şey değil yani" şeklinde konuştu