ŞANLIURFA
Giriş Tarihi : 11-01-2021 02:30   Güncelleme : 11-01-2021 02:30

Harran Üniversitesi Lojistik Deposunda Yangın Paniği

Şanlıurfa'da lojistik deposunda çıkan yangına müdahale edildi. can kaybı yok.

Harran Üniversitesi Lojistik Deposunda Yangın Paniği

Şanlıurfa Harran Üniversitesinde Kredi Yurtlar Kurumu'na ait lojistik deposunda yangın çıktı. Yangın ekiplerin uzun süren çabaları sonucunda kontrol altına alındı

Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü içerisinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait lojistik deposunda yangın çıktı.

Yangın, öğle saatlerinde Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü'nde KYK'ye bağlı lojistik deposunda meydana geldi. Henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple lojistik deposundan alev ve dumanların yükseldiğini fark eden görevliler, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede büyüyen yangın sırasında depodan zaman zaman patlama sesleri duyuldu. Bir itfaiye çalışanı dumandan etkilendi.

İhbar üzerine olay yerine gelen 20 itfaiye aracı, 5 TOMA ile Tarım ve Orman Bakanlığına ait arazözler alevlere müdahale etti. Yangın nedeniyle Gaziantep ve Mardin'den de takviye ekipler istendi.

Kısa sürede büyüyen depodaki yangın nedeniyle  patlama sesleri duyuldu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, olay yerine gelerek çalışmaları takip etti, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Erin, gazetecilere, yangının Gençlik ve Spor Bakanlığına ait lojistik deposunda başladığını ve sebebinin henüz belirlenemediğini söyledi.

İtfaiye ve TOMA araçlarının yangına hemen müdahale ettiğini belirten Erin, şunları dile getirdi.

Herhangi bir can kaybı yok. İçeride sadece Şanlıurfa'nın değil, bölgedeki illerin de ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir sürü malzeme vardı, 7-8 milyon lira civarında bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz. Her ihtimale karşı bütün ilçelerimizden ve komşu illerden de itfaiye desteği talep edildi."

 
Salih DarıcıSalih Darıcı