Koranavirüs (Covid 19)
Giriş Tarihi : 19-01-2021 01:23   Güncelleme : 19-01-2021 01:23

Kaymakam Erdoğan Duyurdu.! İlçede Pozitif Vaka Sayısı Sıfırlandı

Kaymakam Zikrullah Erdoğan, 18 Ocak itibarıyla Uluborlu’da Covid-19 pozitif vakası kalmadığını söyledi.

Kaymakam Erdoğan Duyurdu.! İlçede Pozitif Vaka Sayısı Sıfırlandı

Kaymakam Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi:

 18 Ocak itibarıyla Uluborlu’da Covid-19 pozitif vakası kalmadığını söyledi.

        Bu süreçte görev yapan sağlık, emniyet ve jandarma personeli ile kamu kurumlarımızda inanılmaz bir gayret gösteren çalışanlarımıza teşekkür eden Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Bilim Kurulumuzun tavsiyeleriyle bakanlıklarımızın almış olduğu kararlar, Sayın Valimizin kararlılığı ve ilçe halkımızın sergilediği sorumluluk sayesinde çok şükür, bugünlere kadar ulaşmış bulunmaktayız. Pozitif vakanın çıktığı ilk günden son güne kadar sıkı denetimler, takip ve karantina uygulamaları, sonuca varmamıza yardımcı oldu.
        Uluborlulu hemşehrilerime ayrı bir parantez açmak istiyorum. Alınan kararların hayata geçirilmesi konusunda her vatandaşımız elini taşın altına koyarak, büyük bir duyarlılık örneği ortaya koydular. İnanıyorum ki, vatandaşlarımız devam eden süreç içerisinde aynı hassasiyeti göstererek bizlere yardımcı olacaklar. Unutmayalım, bu sıkıntılı dönemlerden kurtulabilmemiz bizlerin elinde. Kurallara uyalım, tedbirlerimizi gevşetmeden, rehavete kapılmadan aynı kararlılıkla devam edelim." dedi.
        Çalışmalarına azim ve kararlılıkla devam edileceğini vurgulayan Kaymakam Erdoğan, "Sağlık çalışanlarımızın vaka olan yerde, muhtarı, azası, filyasyon ekiplerini ve vefa sosyal destek gruplarını devreye sokarak, hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla yaptığı faaliyetleri, bizi bu sonuca ulaştırdı ama hiçbir şey bitmiş değil. Aynı azim ve kararlılıkla hastalığın tekrar yayılmasını engellemek adına çalışmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.
Salih DarıcıSalih Darıcı