YAŞAM
Giriş Tarihi : 20-01-2021 02:29   Güncelleme : 20-01-2021 02:29

Kaynanasına Ziyarete Gitmişti, Döndüğünde 2 Çocuğunun Ölüm Haberini Aldı.

"Gaziantep’in Nizip ilçesinde, iş dönüşünde; eşi bakkala gidince evde yalnız kalan biri beşikteki iki çocuğunu ölüm haberini alan baba yıkıldı. "

Kaynanasına Ziyarete Gitmişti, Döndüğünde 2 Çocuğunun Ölüm Haberini Aldı.

Gaziantep’in Nizip ilçesindeki bir evde çıkan yangın sonrasında ortaya çıkan görüntüler yürek yaktı. Nizip Sanayi Sitesi’ndeki bir yedek parça mağazasında çalışan Alalu, akşam saatlerinde eve döndüğünde kapısının önünde duran itfaiye aracı ve komşularının duygusal bakışlarını görünce aldığı haberle yıkıldı.

Edinilen bilgiye göre, 23 yaşındaki Vahit ile 20 yaşındaki Sara Al Alu çiftinin 1,5 ile 4 yaşındaki iki evlatlarını küle çeviren olay iddiaya göre şöyle gelişti: Sara Al Alu, binanın üst katında ikamet eden kayınbabasının evine çıktı. Genç kadın evden çıkarken 1,5 yaşındaki oğlunun uyuduğu beşiği soğuk hava nedeniyle çocuğu üşümesin diyerek yanan sobaya yakın bir yere yerleştirip evden çıktı. Anne evden çıktıktan bir süre sonra henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Müstakil binanın giriş katından dumanlar çıktığını gören komşuları durumu itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri penceresini kırıp içeri girdiklerinde yarı baygın halde, yanmış 2 çocukla karşılaştı. İtfaiye erleri tarafından çıkarılan çocuklar ambulansla kaldırıldıkları hastanede yaşamlarını yitirdi. 

Öte yandan akşam iş dönüşü Vahit Al Alu evine gelen babanın gördüğü manzara sonrasına çöküp yerde kalması ise yürek yaktı. Ailesinin geçimi için çalışmaya giden baba dönüşte küle dönen evde yaşamlarının yitiren evlatlarının ölüm haberiyle yıkıldı.  Acılı babanın sokak ortasında yıkılması karşısında gözyaşlarını tutamayan komşuları, genç adamın sabah erken sanayide çalıştığı dükkana gittiğini, annenin ise üst katta ikamet eden kayınbabasının evine gitmek için çıkarken çocukları üşümesin diyerek 1,5 yaşındaki oğlunun beşiğini sobaya yakın bir yere koyduğunu, yangının da beşiğin üzerindeki kumaş örtünün ısınması sonucu çıkmış olabileceğini söylediğini dile getirdiler. 

 
Kaynak : memohaber
Salih DarıcıSalih Darıcı