Koranavirüs (Covid 19)
Giriş Tarihi : 23-01-2021 01:30   Güncelleme : 23-01-2021 02:18

Kadın Kaymakam Koronavirüs Vakasının Sıfırlandığını Duyurdu.

Çorum’un 4 bin 600 nüfuslu ilçesi Laçin’de, Türkiye’nin en genç Kaymakamı Emine Karataş salgını bitirmek için gece gündüz çalıştı. Vatandaşa kuralları aşıladı ve başardı. İlçe artık vaka sıfır.

Kadın Kaymakam Koronavirüs Vakasının Sıfırlandığını Duyurdu.

Edinilen bilgiye göre, Çorum’un Laçin İlçesi’nde Kaymakam Karataş,coronavirüs hadiselerinin sıfırlandığını açıkladı. Yaklaşık 4 bin 600 kişinin yaşadığı ilçe genelinde olayların büsbütün bitmesinin tesadüf olmadığı ortaya çıktı.

Vatandaşların kurallara uymalarının yanı sıra, Laçin’in 26 yaşındaki genç Kaymakamı Emine Karataş, her hafta köylere, kamu kurum ve kuruluşlarına, iş yerlerine maske dağıtımı yaptı. Karataş ve sıhhat grupları, vatandaşlarla toplantılar düzenleyerek covid-19 hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Köy,mahalle muhtarları ve gazetecilerle ile bir araya gelerek alınabilecek önlemler hakkında fikirler aldı.

Kontrolleri sıkı bir formda yapılmasını sağlayan Türkiye’nin en genç kadın  Kaymakamı Emine Karataş, verilen uğraş sonucunda da coronavirüsü sıfırladı. Karataş, toplumsal medya hesabından ve Kaymakamlık resmi sayfasından vakanın sıfırlandığını duyurdu. 

YAPILAN DUYURUDA VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Kaymakamı Emine Karataş, kaymakamlığın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün itibarıyla ilçemiz genelinde köy ve mahalleler dahil olmak üzere vaka ve temaslı vatandaşımız bulunmamaktadır. Bu başarıyı elde etmemizde katkısı olan başta sağlık çalışanlarımıza, mahalli denetim ekiplerimize, emniyet ve jandarma birimlerimize ve siz kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Sürecin aynı hassasiyetle devam etmesini temenni ederim” diyerek kurallara aynı titizlikle uyulmasını talep etti.
 

Kaymakam Emine Karataş kim?

Emine Karataş 1995’te Yozgat’ta dünyaya geldi. 2016 Yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset ve Kamu İdaresi kısmını bitirdi. Karataş, 2018 yılında yapılan Kaymakam adaylığı imtihanında başarılı olarak 107. Periyot Kaymakam Adayı oldu. 2019’da Aksaray’ın Eskil İlçesi’nde Kaymakamlığa vekaleten görevlendirildi. Daha sonra da Laçin’e kaymakam olarak atandı.

Salih DarıcıSalih Darıcı