Koranavirüs (Covid 19)
Giriş Tarihi : 28-01-2021 23:38   Güncelleme : 29-01-2021 03:22

Birecik'te 64 yaşındaki Covid-19 hastası 79 gün sonra taburcu oldu.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, Öksürük ve nefes darlığı nedeniyle Birecik Devlet Hastanesine başvuran 64 yaşındaki M.B. doktorların ve servis hemşirelerinin takipleri ile 79 gün sonra iyileşerek taburcu oldu.

Birecik'te 64 yaşındaki Covid-19 hastası 79 gün sonra taburcu oldu.

Birecik ilçesinde korona virüse yakalanan yaşlı adam 79 gün sonra sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde öksürük ve nefes darlığı nedeniyle hastaneye başvuran 64 yaşındaki hasta M.B.’ye korona virüs (Covid-19) teşhisi konuldu. Birecik Devlet Hastanesi Covid-19 servisinde tedavi altına alınan yaşlı adam dahiliye doktorları ve servis hemşirelerinin takipleri ile 79 gün sonra iyileşerek taburcu oldu. Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mürsel Koçer, taburcu olan yaşlı hasta ile ilgili açıklamasında, “Hastanemize Covid-19...

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastanede tedavi gören 64 yaşındaki kişi, 79 gün sonra sağlığına kavuştu.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 64 yaşındaki Mustafa Bozdağ, öksürük ve nefes darlığı şikayetleri nedeniyle Birecik Devlet Hastanesine başvurdu.

Hastanede yapılan tahlillerin ardından Bozdağ'ın Kovid-19 testi pozitif çıktı.

Bozdağ, hastanedeki 79 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mürsel Koçer, bir hastayı daha taburcu etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, hastanelerine başvuran Bozdağ'ın 30 gün yoğun bakımda solunum cihazına bağlı kaldığını aktararak, "Uzman doktorlarımızın kontrollerinde, hemşire ve sağlık çalışanlarımızın takipleriyle hastamızın tedavisini yaptık. Durumu iyileşen Mustafa amcamızı 79 gün sonra taburcu ederek evine uğurladık."

Doktorlar ile hastane görevlilerinin tüm hastalarla yakından ilgilendiğini dile getiren Koçer,Allah valimizden, bürokratlarımızdan, hastane görevlilerimizden ve devletimizden razı olsun. Sağlıkçılarımız o kadar ilgiliydi ki, bu süreçte herzaman fedakarca çalışan tüm personelimize teşekkür ederim ifadelerini kullandı.

Bozdağ ise taburcu olmaktan duyduğu sevincini dile getirerek, doktorlar, hemşireler ve tüm hastane personelinin ilgi alakasından, işlerini titizlikle yapmasından dolayı çok mutlu oldum Sayın Başhekimimiz Koçer'e ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim dedi.

 

Salih DarıcıSalih Darıcı