ASAYİŞ GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 03-02-2021 01:59   Güncelleme : 03-02-2021 02:44

Şanlıurfa'da Çıkan Kavgada Cadde Savaş Alanına Döndü. 2'si Polis 5 Kişi yaralandı.

Şanlıurfa'da caddelerin savaş alanına döndüğü kavgada 5 kişi yaralandı, 9 kişi gözaltına alındı. İki aile arasında onlarca kadın, erkek ve çocukların karıştığı kavgada, caddeler savaş alanına döndü. Tarafların ellerine ne geçirdiyse birbirlerine fırlattığı olayda, 5 kişi yaralanırken 9 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da Çıkan Kavgada Cadde Savaş Alanına Döndü. 2'si Polis 5 Kişi yaralandı.

Şanlıurfa’da onlarca kadın, erkek ve çocukların karıştığı 2 kavgada caddeler savaş alanına döndü. Tarafların ellerine ne geçirdiyse birbirlerine fırlattığı her iki kavgada toplam 5 kişi yaralanırken 9 kişi gözaltına alındı. O anlar ise saniye saniye kameralara yansıdı.

Edinilen bilgiye göre ilk olay, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Eyyüp Peygamber Caddesi üzerinde yaşandı. İddiaya göre alacak verecek meselesi nedeniyle aralarında tartışma çıkan iki taraf, cadde üzerinde kavga etti. Kadın, erkek ve çocukların da katıldığı kavgayı polis ekipleri havaya ateş açarak ve biber gazı sıkarak ayırmaya çalıştı. Kavganın ortasında kalan çocuklar büyük bir korku yaşadı.

Tarihi Balıklıgöl bölgesinde yeniden karşılaşan taraflar tekrar kavga etmeye başladı. Onlarca kişinin karıştığı kavgada ortalık yeniden adeta savaş alanına döndü. Kavga eden kadın ve erkekler ellerine ne geçirdilerse birbirlerine fırlattı. Bir süre sonra bölgeye gelen sivil polisleri husumetlileri sanan kişiler, av tüfeğiyle ateş açtı.

Kavgalarda saçmaların isabet ettiği 2'si polis memuru toplamda 5 kişi yaralanırken 9 kişi ise gözaltına alındı. Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulanslarla Balıklıgöl Devlet Hastanesi, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 
Salih DarıcıSalih Darıcı