ASAYİŞ GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 03-02-2021 10:18   Güncelleme : 03-02-2021 11:02

Birecik'te zabıta ekiplerinden trafik denetimi

Birecik Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı trafik ekipleri, Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan caddelerde denetimlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

Birecik'te zabıta ekiplerinden trafik denetimi

Birecik Zabıta Daire Başkanlığına bağlı trafik ekipleri İlçede trafik sıkışıklığının yaşanmaması için sorumluluk alanı içerisinde bulunan caddelerde denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor. 

Hastane caddesinde Birecik Belediyesine Bağlı Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerince cadde üzerinde yapılan yol genişletme ve kaldırım çalışmaları nedeniyle sabahın erken saatlerinde trafik sıkışıklığının önüne geçilmesi için trafik zabıtalar iş başında


Zabıta ekipleri ana caddeler üzerinde park yasağı oælan alanlar ile özellikle semt pazarlarının kurulduğu yerlerde gerekli tedbir ve önlemleri alarak olası trafik sıkışıklığının önüne geçmek için denetimlerini sıklaştırdı.

Trafik ekipleri haftanın 7 günü şehrin belirli noktaların,giriş ve çıkışlarında meydana gelecek trafik sıkışıklığının önüne geçmek, çift sıra parkı engellemek, trafik yoğunluğunun önüne geçmek ve özellikle toplu taşıma araçlarının rahat bir şekilde seferlerini sürdürebilmeleri için denetimlerine aralıksız bir şeklide devam ediyor.

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde araç sürücülerinin mağduriyet yaşamaması için kurallara uymaları istenirken, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyenler hakkında ise gerekli yasal işlemlerin yapılacağı belirtiliyor.

Salih DarıcıSalih Darıcı