SİYASET
Giriş Tarihi : 12-02-2021 22:39   Güncelleme : 12-02-2021 23:55

Milletvekili Fakıbaba İstifamı Edecek .?

Yoksa istifa mı edecek? AKP'li Ahmet Eşref Fakıbaba'dan ortalığı karıştıracak paylaşım Kaynak: Yoksa istifa mı edecek? AKP'li Ahmet Eşref Fakıbaba'dan ortalığı karıştıracak paylaşım, Sosyal medya hesabından 11 Şubatta, ''İnsan İçin Haysiyet ve Onur En Değerli Hazinedir'' sözlerini paylaştı

Milletvekili Fakıbaba İstifamı Edecek .?

Uzun zamandır sessizliğe bürünmüş olan Şanlurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba sonunda harekete geçti.

Sosyal medya hesabından 11 Şubatta İnsan İçin Haysiyet ve ''Onur En Değerli Hazinedir'' sözlerini paylaştı.

İkinci paylaşım ise  bugün.  ’’ Bazen bütün izlerin biribirine karışması, bardağı taşıran son damla olur’’ ... cümlesini paylaşınca gözler Ahmet Eşref Fakıbaba’ya çevrildi...

 
 habersanliurfa’nın   kulislerden aldığı bilgiye göre, Ak parti'den istafa etmesi beklenen Ahmet Eşref Fakıbaba son dönemlerde yeni kurulan partilerden birine geçecek şeklinde..

Rahatsızlığını dile getirmişti,

Sağlık sorunlarının yanısıra  geçmiş dönemde sert tartışmalar yaşadığı eski Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu'nun torunu Ak parti Haliliye ilçe başkanlığına aday gösterilmesi ve buna benzer bir kaç konudan rahatsız olduğunu ve belirtmiş olduğu edinilen bilgiler arasında.

AK Parti  Urfa Milletvikilleri  il yönetimi Ahmet Eşref Fakıbaba'yı ziyaret ederek  istifa etmemesi için ikna etmeye çalışıyorlar.

 

Yakın zamanda Urfa siyasetinde dengeleri zorlayacak İstifa kararı alabilir.

Önümüzdeki günlerde Urfa siyasetini sıcak günler beklediği bazı dengelerin değişeceği sinyali geliyor..

FAKIBABA KİMDİR?

1994-2004 yılları arasında 11 yıllık Başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde AKP‘den Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı. Sonra’dan Saadet Partisi‘ne katılmış ancak Numan Kurtulmuş‘un parti’den ayrılış nedenini göstererek parti’den istifa etmiştir. Ahmet Eşref Fakıbaba, 2009 yılında bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde 77.997 oy (%44) alarak Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı seçildi. 22 Ocak 2013 tarihinde beledevam ettirirken, AK Parti‘ye katılmıştır.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa milletvekili seçilmiştir.19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görevlendirildi. Yeni görevini Faruk Çelik‘den teslim aldı.

bizi takip etmeye devam edin sondakika sıcak gelişmelerinden anında haberdar olun..

Salih DarıcıSalih Darıcı