MAGAZİN
Giriş Tarihi : 27-02-2021 23:04   Güncelleme : 27-02-2021 23:04

Sevcan Orhan kimdir, Aslen nereli Kaç yaşında Şarkılarıyla İbo Show'da

Cumartesi akşamı Star TV'de yayınlanacak olan İbo Show'un bu haftaki bölümünde konuk listesine dahil olan Sevcan Orhan merak edilen isimler arasında. Sevcan Orhan kimdir? Nereli? Kaç yaşında? sorularının ve daha fazlasının yanıtı haberimizde. SEVCAN ORHAN KİMDİR: Sevcan Orhan, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Erzincan'lıdır. 1994 yılında babasından öğrendiği kara düzen bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı.

Sevcan Orhan kimdir, Aslen nereli Kaç yaşında Şarkılarıyla İbo Show'da

Star TV'de yayınlanan İbo Show, cumartesi akşamı ekranlara gelecek olan yeni bölümünde ünlü sanatçı Sevcan Orhan'ı da sevenleriyle buluşturacak. Programa katılmasıyla gündem olan sanatçı hakkında merak edilenleri sizler için derledik. İşte Sevcan Orhan hakkında merak edilenler...

SEVCAN ORHAN KİMDİR?

Sevcan Orhan, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Erzincan'lıdır. 1994 yılında babasından öğrendiği kara düzen bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı.

Aynı yıl profesyonel eğitim almak isteyen Sevcan Orhan, özel bir müzik okulunda nota, solfej, bağlama ve repertuar dersleri almaya başladı. Bu arada ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı. Lise yıllarında Milliyet gazetesinin düzenlediği “Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması”nda 3. oldu.

1999 yılında “İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservataurı” nın açmış olduğu yetenek sınavlarına girdi ve “Ses Eğitimi Bölümü”nü kazandı.

2000 Yılında üniversitedeki müzik eğitimine devam ederken ilk solo çalışması olan “Nenni Bebek” isimli albümünü yaptı. Aynı yıl yaklaşık yedi yıl eğitim aldığı “Müzik Okulunda solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. Okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı.

Salih DarıcıSalih Darıcı