MAGAZİN
Giriş Tarihi : 27-02-2021 23:25   Güncelleme : 27-02-2021 23:25

Faik Öztürk kimdir, kaç yaşında, nereli, şarkıları?

İbrahim Tatlıses'in sunumuyla her hafta cumartesi ekrana gelen İBO Show, birbirinden önemli konukları ağırlıyor. İBO Show'un 27 Şubat Cumartesi konukları arasında başarılı isim Faik Öztürk de yer aldı.

Faik Öztürk kimdir, kaç yaşında, nereli, şarkıları?
27 Şubat Cumartesi günü yeni bölümüyle ekrana geldi. Programda bu hafta da birbirinden önemli konuklar yer aldı. Bu haftaki konuklar arasında başarılı isim Faik Öztürk de vardı.
 
Faik Öztürk kimdir?
 
Faik Öztürk, 13 Nisan 1962 tarihinde Elazığ'ın Ağın ilçesinde dünyaya geldi. Çankaya Lisesi'nde okuyan Öztürk, liseyi yarım bıraktıktan sonra Ankara'daki İstanbul yolunda bir fabrikada temizlik işine girdi. Bir buçuk sene sonra muhasebeye geçiş yaptı. 1982'de oradan ayrılırken, fabrikanın genel müdür yardımcısıydı.
 
Faik Öztürk, "Gönül Türküleri" adlı bir de albüm çıkardı. Öztürk, bu albümden elde ettiği geliri şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümün gelirini ise kekemelere bağışladı.
 
Yaptığı bu işlerin yanında Ankara'da bazı işletmelerin sahibidir. Bunların yanı sıra, Dünya Bankası finanslı, yurt dışına ihraç işler yapmaktadır. Bazı firmaların Türkiye temsilcisi olarak askeriyeye malzeme teminleri de yapan Öztürk, Ankara Ticaret Odası'nda 3 dönemdir meclis üyeliği yapmıştır.
 
Faik Öztürk, 1999 yılından bu yana şarkıcı Safiye Soyman ile beraber yaşamaktadır.
Salih DarıcıSalih Darıcı