KADIN
Giriş Tarihi : 09-03-2021 01:08   Güncelleme : 09-03-2021 01:19

KADINLAR, (KADEM) KADIN HAKLARINA DAİR İLKELERİNİ İLAN EDİYOR!

Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Kadın Haklarına Dair İlkelerini” açıklıyor.

KADINLAR, (KADEM) KADIN HAKLARINA DAİR İLKELERİNİ İLAN EDİYOR!

Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Kadın Haklarına Dair İlkelerini” açıklıyor.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr.  Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun ilan edeceği bildirge, kadın haklarını korumaya ilişkin ilkeleri, kültür coğrafyamızın değerleriyle harmanlayarak ortaya koyuyor.

“Varoluşta Eşitlik, Sorumlulukta Adalet” sloganıyla yola çıkan KADEM, ilkeler bildirgesini 8 Mart 2021 Pazartesi günü, saat 11:00’de ilan edecek. Aralarında KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da bulunduğu, KADEM Yönetim Kurulu üyelerinin katılacağı program, pandemi şartları nedeniyle seyircisiz gerçekleşecek.

Genç Kadem de gün boyu meydanlarda “Kadın Haklarına Dair İlkeler Bildirgesi”ni dağıtarak bu anlamlı çağrıya katkıda bulunacak.

 

  • STK’lar ve bakanlık işbirliğiyle demokrasiye sahip çıkacağımızın sinyalini vermek,
  • Değişen toplumsal dengeler ile birlikte sivil iradenin önemini vurgulamak,
  • Demokrasinin sadece bir kavram olmadığını, hayatın her alanında tecelli etmesi gerektiğini STK’lar ile birlikte hareket ederek göstermek,
  • Bakanlık, STK ve devletin demokrasiye sahip çıktığını ve ortak bir bilinç oluşturmayı amaçladığını kamuoyuna sunmaktır.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Kadın alanında faaliyet gösteren Sivil toplum Kuruluşları olarak demokrasimize daha fazla sahip çıkmayı, kadının sadece sosyal alanda değil, siyasal, ekonomik ve kültürel alanda da söz sahibi olmasını savunmak adına, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hedeflerimizi ve gayemizi kamuoyuyla paylaşmak istemekteyiz.

Salih DarıcıSalih Darıcı