Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 20-04-2021 03:33   Güncelleme : 20-04-2021 03:33

Mehmet Çapanoğlu, Hizmet-İş Sendikasından istifa etti

"Uzun yıllardır mensubu üyesi bulunduğu Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikasından istifa etti

Mehmet Çapanoğlu, Hizmet-İş Sendikasından istifa etti

Mehmet Çapanoğlu,

Sendika, çalışanların sosyal, ekonomik hak ve çıkarlarını korumak, sorunlarını çözme amacı ile kurulmuş ekonomik öğeler taşıyan, devlet, siyasi parti ve iktidar örgütlenmelerinden bağımsız örgütlerdir.
Sendikal yapı, iş yeri temsilcilikleri temelinde şekillenmektedir. Şube ya da bölge merkezleri çatısı altında birleşen bu birimler en üstte Genel Merkez çatısı altında toplanmaktadır.
Anadolu İşçi Sendikaları Konfederasyonuna bağlı HÜR BELEDİYE İŞ SENDİKASI 2018 yılında KHK ile sözde kadroya geçişimiz oldu. 30 Haziran  2020 toplu iş sözleşme hakkımız doğmasına rağmen 9 ay gibi bir süre geçmesine rağmen toplu iş sözleşmelerimiz yapılmadı.

Bu süre zarfında bir çok haksızlığa uğradık,  Bu anlamda haklı olarak bu sıkıntıları dile getirirken, yandaş Sendika olan Hak-İş Sendika gGenel başkanı tarafından şahsıma dava açıldı Benim bu saatten sonra satılmış ve yandaş sendika da durmam söz konusu olamaz, bu saatten sonra Anadolu İşçi Sendikaları Konfederasyonuna bağlı HÜR BELEDİYE İŞ SENDİKASI çatısı altında sendikal faliyetlerimi sürdürecem emeğe saygısı olan bütün emekçi işçi arkadaşlarımı  Anadolu İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı HÜR BELEDİYE İŞ SENDIKASI'na katilmaya davet ediyorum."Diye Konuştu.

Salih DarıcıSalih Darıcı