MAGAZİN
Giriş Tarihi : 24-04-2021 22:28   Güncelleme : 24-04-2021 22:42

Zekeriya Ünlü kaç yaşında , kimdir, nereli? İbo Show’un bu haftaki konuğu Zekeriya Ünlü’ Hakkında Merak Edilenler

Türküleriyle dillerden düşmeyen Zekeriya Ünlü hayatı ile son dönemin merak edilen ismi oluyor. Bu hafta İbo Show konuğu olarak gündeme gelen türkücüyle ilgili olarak Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, şarkıları, türküleri nelerdir sorusuna yanıt aranıyor. Birçok albüm çalışması olduğu bilinen şarkıcının asıl çıkışı ''Bu Adam Benim Babam'' albümü ile olmuştur. Sıra gecelerinin vazgeçilmez isminin hayatına dair sorgulamalar hız kazandı. Zekeriya Ünlü, 1962 Şanlıurfa doğumludur. Zekeriya Ünlü, evli ve 3 çocuk babasıdır. İşte İbo Show konuklarından Zekeriya Ünlü hakkında bilgileri!

Zekeriya Ünlü kaç yaşında , kimdir, nereli? İbo Show’un bu haftaki konuğu Zekeriya Ünlü’ Hakkında Merak Edilenler

 son günlerin en popüler isimleri arasında bulunuyor. Son olarak Star Tv ekranlarına gelen İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yer alarak gündem olan , kaç yaşında, nereli sorusuna yanıt aranıyor. Zekeriya Ünlü Şanlıurfa Ticaret Lisesi mezunudur. 1962 yılında Şanlıurfa'da dünyaya gelmiştir. Memleketi'nde Kazancı Bedih ve Tenekeci Mahmut Güzelgöz'den ders almış kendi kendine sıra gecelerinde yetişmiştir.

ZEKERİYA ÜNLÜ KİMDİR?

Urfa türküleri ile sıra gecelerinin temsilci  hayatı ile gündeme geliyor. Bu akşam İbo Show konuğu olarak izleyici karşısına çıkacak olan Zekeriya Ünlü hayatına dair detaylar şöyle;

 

ZEKERİYA ÜNLÜ HAYATI!

1962'de Şanlıurfa'da doğan, ilk ve ortaokulu memleketinde bitiren Zekeriya Ünlü, Şanlıurfa Ticaret Lisesini bitirmesinin ardından Kazancı Bedih, Tenekeci Mahmut Güzelgöz gibi ustalardan ders almaya başladı.

Kendini sıra gecelerinde yetiştiren Zekeriya Ünlü, sanat yaşamına İstanbul'da devam etmeye karar yerdi. Burada 7 kaset ve 3 LP yaparak Türkiye'nin tanınmış ve sevilen sanatçıları arasında yerini alan Zekeriya Ünlü, müzik çalışmalarını Şanlıurfa Sıra Gecesi ve arkadaşları gurubunda sürdürüyor.

Zekeriya Ünlü, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Salih DarıcıSalih Darıcı