EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-04-2021 00:27   Güncelleme : 25-04-2021 00:27

Kriptocu tosuncuğun Gaziantep Vurgunu !

400 yüzbin kişiyi dolandıran Kripto’cu Faruk Gaziantep’ten bağlantıları çıkarken, en az Gaziantep’ten üç bin kişinin Thodex tarafından dolandırıldığı öne sürüldü. Böylece , Gaziantep’ten yaklaşık üç bin kişi kripto para kurbanı oldu.

Kriptocu tosuncuğun Gaziantep Vurgunu !

Son 48 saat önce internet sistemlerini kapatan kKripto para etiketli tüm içerik için tıklayınız">ripto para borsa Thodex’in kurucusu 33 yaşındaki Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 ile 10 milyar dolar arasında büyük bir vurgun yaparak yaklaşık dört yüz bin kişiyi dolandırarak kayıplara karışması üzerine Türkiye genelinde yapılan araştırmalar sonunda Gaziantep’inde bağlantısı çıkarak tahminlere göre üç bin kişinin en az 300 milyon dolar dolandırıldığı iddia edildi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 3’ÜNCÜ KRİPTO PARA BORSASI


Thodex’teki vurgun iddialarına ilişkin olarak Avukat Oğuz Evren Kılıç açıklamalarda bulundu. Kılıç ortaya atılan rakamların yüzde 100 doğru olmadığını, tahmini olarak söylendiğini belirtti. Kılıç “Thodex kapanmadan önce 400 bin kullanıcıya sahipti. Bunların 391 bini aktif olarak işlem yapıyordu. Aylık olarak 8-13 milyar dolar arasında işlem hacmine sahipti. Türkiye’nin en büyük 3’üncü kripto para borsasıydı” dedi.

TİRAN’A GİTMİŞ

Bu arada Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a gittiği belirlendi. Faruk Fatih Özer’in İstanbul Havalimanı’ndan ayrılırken fotoğrafı ortaya çıktı.

Borsanın kapanması ile mağdur olan binlerce yatırımcı adına açıklama yapan avukat Oğuz Evren Kılıç, Özer’in dün saat 17.57’de İstanbul’dan yurt dışına kaçtığını öne sürdü. Kılıç, “Artık bundan sonra çok zorlu ve uzun bir süreç başlıyor. Allah herkese sabır versin” ifadelerini kullandı.

Bu arada Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a gittiği belirlendi.

TELEVİZYONDA ADETA NE YAPACAĞINI ANLATMIŞ...

Thodex’in patronu Özer, 9 Aralık 2020 tarihinde TGRT’te bir programa konuk olduğunda “2020 yılı birçok yeniliği barındırdığı bir yıl oldu bizim için. İnsanlar şunun değerini daha fazla anladılar. Kripto paranın hem taşınması, hem bir yerden bir yere aktarılması tamamen bana bağlı. Herhangi bir sisteme, ülkeye, finans kuruluşuna bağlı olmadan siz istediğiniz yere bu kripto paranızla seyahat edebilir veya bunu istediğiniz ülkeye aktarabilirsiniz" açıklamasında bulunmuştu.

olaymedya

Salih DarıcıSalih Darıcı