YAŞAM
Giriş Tarihi : 06-05-2021 23:34   Güncelleme : 07-05-2021 04:49

Kızılay Birecik Şübesi 1500 İhtiyaç Sahibi Aile'ye Ulaştı

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Türk Kızılay'ı tarafından ihtiyaç sahibi 1500 aileye nakdi ve gıda yardımı yapıldı.

Kızılay Birecik Şübesi 1500 İhtiyaç Sahibi Aile'ye Ulaştı

Kızılay İlçe Başkanlığı, Ramazan Ayı münasabeti ile Birecik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı Başkanlığı ve Kızılay yetkililerinin daha önceden tesbit ettiği gıda kolisi ve kişi başı 5 yüz TL maddi yardımı 1500 aileye ulaştırdı.

 

Türk Kızılayı Birecik Şube Başkanı Hatice Demir, Ramazan ayı ve tam kapanma döneminde yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Demir açıklamasında, "Hem ramazan ayı olması, hem de yasakların olması herkesin evde olmasından yoğun talep var. Kısıtlamadan dolayı bir çok yevmiyeci çalışmıyor onlara ulaşmaya çalışıyoruz.

Şuana kadar Bin 100 aileye gıda kolisi 4 yüz aileye Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmak üzere 500 lira toplamda 1500 haneye ulaştık yardımlarımız devam ediyor amacımız 2 Bin 500 aileye yardımda bulunmak . Burada bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kızılay'a güvenle bağışlarını yapıyorlar, biz de ihtiyaç sahiplerine bağışları yapıyoruz. Dağıtımlar akşamları iftardan sonra gece saat 12'ye kadar, aralarında avukat  ve mühendislerin bulunduğu Kızılay gönüllüleri ile birlikte mahalle mahalle dolaşarak dağıtım yapıyoruz.

Muhtarlara da soruyoruz, onlardanda bilgi alıyoruz. Ona göre ihtiyaç sahibi olduğuna emin olduğumuzda gidiyoruz. Birecik için mücadele etmeye, her sofrada insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bayramda da yardımları ulaştırmaya devam edeceklerini vurgulayan Demir, Demir, sokağa çıkma kısıtlamasında insanların evde kalmaları gerektiğini ifade ederek, kendilerinin yardımları ulaştırmaya devam edeceklerini dile getirdi.

İş insanlarına Kızılay'a bağış konusunda da çağrıda bulunan Hatice Demir şunları söyledi:

"Biz bağışçılarımızın fitre, zekat, tutamadığı oruçların fidyesi, bütün bağışlarını Türk Kızılayı'na gönül rahatlığı ile verebilirler. Biz gelen bağışları son kuruşuna kadar ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz, kendilerine çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Salih DarıcıSalih Darıcı