KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-05-2021 00:02   Güncelleme : 09-05-2021 00:21

Ülkü Ocakları "İftarın Bereketlensin" Projesi İle Kapı Kapı Dolaşıyor

Birecik Ülkü Ocağı tarafından ilçe genelinde ihtiyaç sahibi 300 aileye Tavuk eti yardımında bulunuldu.

Ülkü Ocakları

Birecik Ülkü Ocakları Başkanlığı , Kadir Gecesi dolayısıyla daha önceden belirledikleri ihtiyaç sahibi 3 yüz aile için "İftarın Bereketlensin" Projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında Ocak üyesi gençler, Mahallelerde ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalarak, tavuk etini dağıttı.

Ülkü Ocağı Başkanı Salih Başkapan, , koronavirüs salgını nedeniyle tam kapanmanın olduğu dönemde buruk bir Ramazan geçirdiklerini söyledi.

İhtiyaç sahibi ailelerin iftar sofralarına katkıda bulunmak adına projeyi yürütüklerini aktaran Başkapan, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda ihtiyaç sahibi aileye 300 adet tavuk eti dağıtımında bulunduk. Ramazan boyunca bizlerden yardımını eksik etmeyen bir birinden kıymetli esnaf, Hayırseverler ve gönüldaşlardan Allah razı olsun. Allah, bizlere hayırda yarışmayı nasip etsin. Bu sebeple gönül köprüsü oluşturduklarını belirten Başkapan “Yardımlaşmaya, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde bir nebze de olsa yüzleri güldürmek için, hayırseverlerimizin destekleriyle hazırladığımız Tavuk eti gıda paketlerini ihtiyaç sahi 3 yüz aileye ulaştırmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle bu mübarek günde yapacak olduğumuz ibadetlerin ve dualarımızın kabul olması dileğiyle Türk ve İslam âleminin ve hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecesi’ni kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Salih DarıcıSalih Darıcı