DİNİ
Giriş Tarihi : 13-05-2021 00:50   Güncelleme : 13-05-2021 01:28

Başkan Mirkelam Bayram Kutlama Mesajı Yayımladı

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında tüm Müslüman aleminin bayramını kutladı.

Başkan Mirkelam Bayram Kutlama Mesajı Yayımladı

Birecik  Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, mesaj yayımlayarak Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Başkan Mirkelam, Bayramların aziz milletimizin hayatında çok müstesna bir yeri vardır. Bayramlar, insanların arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, milli ve dini duyguların, şuurunun şekillendiği, güçlendiği ulvi ve müstesna günlerdir. 
Her yıl sevdiklerimizle birlik, beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramını bu yıl da koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında evlerde kalarak, sevdiklerimizden ayrı kutlayacağız. 

 Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle 2 yıldır buruk bayram sevinci yaşandığını hatırlatarak, "Her yıl sevdiklerimizle birlik, beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramı'nı bu yıl toplum sağlığını güvene almak ve bulaşma riskini önlemek için önceki bayramlar gibi coşkuyla ve sevinçle kucaklaşıp büyüklerimizin elini öpmeden, bayram ziyaretleri yapmadan kendi ailemizle evlerde kutlayacağız.

Yeniden eski bayram coşkularını yaşamak en büyük dileğimiz. Ancak tekrar bir araya gelebilmemiz ve KoronaVirüs ile yapmış olduğumuz mücadelenin boşa gitmemesi için bugün tüm kurallara uymamız gerekiyor.

Bu sene belki kalabalık iftar sofralarında buluşamadık. Ama birbirimizin yardımına koşmaya, ekmeğimizi paylaşmaya çalıştık. Gönülden edilen dualarla birbirimizin derdine ortak olduk. Bu bayramı sevdiklerimizden ayrı geçireceğiz ama gönüllerimiz mutlaka bir olacak.

Kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece mesafelerin hiçbir önemi bulunmamaktadır. İnşallah bu süreçleri el birliği ile atlatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle buruk olarak tamamladığımız Ramazan ayının ve sonrasında kavuştuğumuz Ramazan Bayramının tüm dünya ve ülkemizde huzurun, sevincin ve barışın oluşmasına ve KoronaVirüs (CIVİD-19) salgınından kurtulmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, başta Birecikli hemşerilerim olmak üzere Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Salih DarıcıSalih Darıcı