DİNİ
Giriş Tarihi : 13-05-2021 03:07   Güncelleme : 13-05-2021 03:07

Genç Muhtar Şahin'den Ramazan Bayram Mesajı

Birecik Saha Mahallesi Muhtarı Mehmet Şahin, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan’ı bütün coşkusuyla yaşamanın ve bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Şahin, şu görüşleri dile getirdi:

Genç Muhtar Şahin'den  Ramazan Bayram Mesajı

Barış, kardeşlik ve huzur

Muhtar Mehmet Şahin mesajında, “Dostlukların yeniden canlandığı, üzüntülerin yerini sevince bıraktığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı ve bizleri birbirimize daha da yakınlaştıran mübarek Ramazan ayının ardından, son günlerde ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar ve mazlum Filistin halkına yönelik zulmün gölgesinde Ramazan Bayramına ulaşmış bulunuyoruz. Bu vesile ile Filistin’de hayatını kaybeden kardeşlerimize bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz’’ 

Her yıl sevdiklerimizle birlik, beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramını bu yıl da koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında evlerde kalarak, sevdiklerimizden ayrı kutlayacağız. 
Geçmiş yıllarda olduğu gibi gönül, yine sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece mesafelerin hiçbir önemi bulunmamaktadır.

Sözlerine devam eden Şahin, Her ne kadar tüm dünyanın mücadele ettiği korona virüs salgını sebebi ile ülkemizde uygulanacak sokağa çıkma yasağından ötürü bu Ramazan Bayramını sevdiklerimizden ayrı geçirecek olsak da; karşılayacağımız nice sağlıklı, huzurlu, mutlu bayramlar hayali ve temennisi ile tüm kıymetli Birecikli hemşerilerimizin Ramazan Bayramını kutluyorum. Bu bayramı çocuklarından, torunlarından ayrı geçirmek zorunda olacak değerli büyüklerimizin ellerinden; bayram sevincini ve heyecanını evde yaşayacak çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.

Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Salih DarıcıSalih Darıcı