GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2021 02:46   Güncelleme : 25-05-2021 03:48

Kalp Krizi Geçiren Siverek Kaymakamı Ongu Hayatını Kaybetti.

Şanlıurfa'nın Siverek Kaymakamı Hasan Ongu hayatını kaybetti. 40 yaşındaki Ongu'nun kalp krizi nedeniyle vefat ettiği öğrenildi.

Kalp Krizi Geçiren Siverek Kaymakamı Ongu Hayatını Kaybetti.

Şanlıurfa’nın Siverek Kaymakamı Hasan Ongu, rahatsızlığı nedeniyle bir süre önce izinli olarak memleketi Bursa'ya gitti. Evinde dinlendiği sırada kalp krizi geçirdiği bildirilen Ongu, kaldırıldığı hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Geçen yıl aralık ayında Şanlıurfa'nın Siverek ilçe Kaymakamlığı'na atanan Hasan Ongu, sabah saatlerinde ailesini ziyaret etmek için gittiği, Bursa'da kalp krizi geçirdi. Evde dinlendiği sırada aniden fenalaşan Ongu için yakınları sağlık ekiplerinden yardım istedi. İhbarla gelen sağlık ekiplerince ambulansla hastaneye kaldırılan Hasan Ongu doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Evli ve 3 aylık bir kız çocuğu babası olduğu öğrenilen Ongu,

1981 yılında Bursa'da doğan Hasan Ongu, Uludağ Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Ongu, Southampton Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Vatandaşlık ve Demokrasi” programında yüksek lisansını tamamladı. Hasan Ongu daha önce şu görevlerde bulundu:

– Sulakyurt Kaymakamı (Kırıkkale)
– Kemah Kaymakamı (Erzincan)
– Artvin Vali Yardımcısı
– Hakkari Vali Yardımcısı
– Arhavi Kaymakamı (Artvin)
– Eceabat Kaymakamı (Çanakkale)