SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-05-2021 03:19   Güncelleme : 25-05-2021 03:47

Kaymakam Hasan Ongu, memleketi Bursa'da toprağa verildi.

otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılan ongu,yapılan otopsinin ardından cenazesi, Mezarlıklar Müdürlüğüne götürüldü. Ailesi tarafından buradan alınan Ongu’nun cenazesi, helallik alınması için Osmangazi ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde bulunan baba evine getirildi. Hasan Ongu’nun annesi Sabriye Ongu ayakta durmakta zorlanırken, Şeyma Ongu eşinin tabutuna sarılarak, gözyaşı döktü.

Kaymakam Hasan Ongu, memleketi Bursa'da toprağa verildi.

HASAN ONGU TOPRAĞA VERİLDİ

Alınan helalliğin ardından Ongu’nun cenazesi Ulu Cami’ye getirildi. Cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İsa Selim Baydaş, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa milletvekilleri, Ongu’nun ailesi ve çok sayıda yakını katıldı.

Ongu'nun cenazesi, Bursa Ulu Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Pınarbaşı Mezarlığı'nda defnedildi.

Ongu için Ulu Camii'nde düzenlenen cenaze törenine; Bursa Valisi Yakup Canbolat, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, Ongu'un eşi, babası, annesi, yakınları ve halk katıldı.

Evli ve 3 aylık kız çocuğu babası olan Ongu, İçişleri Bakanlığı tarafından 7 Aralık 2020 tarihinde Siverek Kaymakamı olarak görevlendirilmişti.

 

KAYMAKAM HASAN ONGU KİMDİR?

1981 yılında Bursa'da doğan Hasan Ongu, Uludağ Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Ongu, Southampton Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Vatandaşlık ve Demokrasi” programında yüksek lisansını tamamladı. Hasan Ongu daha önce şu görevlerde bulundu: