ASAYİŞ GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 25-06-2021 04:16   Güncelleme : 25-06-2021 05:24

Birecik Emniyeti'nden Büyük Operasyon.. Eylem Hazırlığındaki Terörist Yakalandı

Terör örgütü PKK/KCK adına eylem yapmak üzere Suriye'den gönderilen S.P. isimli terörist, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde yakalandı. S.P.'nin, örgüt tarafından eylem yapmak üzere gönderildiğini söylediği öğrenildi.

Birecik Emniyeti'nden Büyük Operasyon.. Eylem Hazırlığındaki Terörist Yakalandı

BİRECİK'TE YAKALANDI

Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, Birecik Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK terör örgütü adına eylem yapmak üzere suriye'den gönderilen 'Azad Pirsus' kod adlı S.P. isimli teröris, Birecik ilçesinde Terörle Mücadele ve Güvenlik Büro ekiplerin Kurtuluş Mahallesinde yaptıkları operasyonla yakalandı.

9 Kişi Gözaltına Alındı

Devam eden operasyonlarda da örgüt mensubuna yardım eden 9 kişi, Birecik ve Suruç ilçeleri ile Gaziantep'te gözaltına alındı. Şüphelilerin adresleri ile gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda; M16 piyade tüfeği, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 3 el bombası, 10 şarjör ve 1 termal dürbün ele geçirildi.

 

Gözaltı Sayısı 23'e Yükseldi

Terör örgütü PKK/KCK adına, AK Parti'li Şanlıurfa milletvekili ve kardeşine yönelik eylem yapmak üzere Suriye'den gönderilen ve Birecik ilçesinde yakalanan, 'Azad Pirsus' kod adlı S.P. isimli teröristin tutuklandığı öğrenildi. Terörist ile irtibatlı, gözaltındaki 9 kişinin ifadelerinin ardından soruşturmanın genişletildiği ve bu kişilerle hareket eden 14 şüphelinin daha polis operasyonlarıyla yakalandığı belirtildi. 

MİLLETVEKİLİNİ VE KARDEŞİNİ ÖLDÜRMEYİ PLANLAMIŞ

Suriye'de terör örgütünün kontrolündeki Ayn el-Arab'dan yasa dışı yollarla Türkiye'ye gelen PKK'lı teröristin, AK Parti Şanlıurfa milletvekili ve kardeşine yönelik eylem yapmak üzere gönderildiğini, bu eylemi gerçekleştirmek için milis ağı oluşturduğu sırada yakalandığını itiraf ettiği öğrenildi

 

Salih DarıcıSalih Darıcı