SİYASET
Giriş Tarihi : 28-11-2021 08:51   Güncelleme : 29-11-2021 05:09

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Birecik'te Temaslarda Bulundu

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Şanlıurfa İl Kongresi gelirken ilk durağı Birecik Saadet Partisi İlçe Başkanlığını ve Anadolu Gençlik Derneğini ziyaret etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Birecik'te Temaslarda Bulundu

ŞAnlıurfa İl Kongersinine katılmak üzere temaslarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Gazintep havalimanında Birecik Saadet Partisi teşkilatı karşıladı. 

Gaziantep'ten sonra Şanlıurfa için yola çıkan Karamollaoğlu, temaslarda bulunmak üzere Birecik ilçe teşkilatını ziyaret etti 

Partililer ve vatadaşlar tarafından Gülbaba et lokantasında ağrılanan Genel Başkan Karamollaoğlu, akşam yemeğinin ardından ilçede bulanan Anadolu Gençlik Derneğini ziyaret ederek burada toplanan partiliiler ve vatandalarla kısa bir sohbette bulundu. 

Karamaollaoğlu'na, ziyaret boyunca Saadet Partisi Birecik ilçe başkanı Ramazan Yüksel, Birecik Belediyeesi Saaadet Partisi Meclis üyesi Nahsen Çelik, Anadolu Gençlik MErkezi İlçe Temsilcisi Ali ŞAhin ve Partililer Eşlik ett. 

Genel Başkan Karamanoğlu ve beraberindekiler temaslarının ardından, bir gün sonra yapılacak olan Şanlıurfa İl Kongeri için yola çıktılar..

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Siha'lardan memnunuz, Allah razı olsun destan yazar gibi bir projeyi hayata geçirdiler, ama sadece 'SİHA'larla savunma sistemimiz halledildi, bitti, başka şeye ihtiyacımız yok' diyemeyiz." dedi.

Partisinin Şanlıurfa 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Karamollaoğlu, Milli Görüş camiasının, köklü siyasi tecrübesiyle her dönem Türkiye'nin menfaatinin yanında hareket ettiğini söyledi.

Türkiye'nin, milli savunma sanayisinde önemli atılımlar gerçekleştirdiğini anlatan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye, dünya politikasında bir takım etkiler göstermek istiyorsa güçlü bir ülke haline gelmek mecburiyetinde. Bütün insanlığın saadeti için çalışan yapıyı anlayacağız.

Bunun için kendi ülkemizi yaşanabilir bir ülke haline getirmekle mükellefiz. Kendi ülkemiz önce ahlaki ve manevi değerlerin ihyasıyla olur. SİHA'lardan memnunuz, Allah razı olsun destan yazar gibi bir projeyi hayata geçirdiler, ama sadece 'SİHA'larla savunma sistemimiz halledildi, bitti,

başka şeye ihtiyacımız yok' diyemeyiz. Önemli bir hamle ama bizim tek başına ayakta durmamız için yeterli olmayan bir hamle. Her sahada biz adım atacak noktaya gelmeliyiz.

Türkiye'de bu sanayileşmeden, tarımımızı da kendimize yetecek hale getirmeden olmaz. Bütün ihtiyaçlarımızı başta gıda ve ilaç olmak üzere kendimiz temin etmeden, 'biz güçlü ülkeyiz' diyemeyiz. Güçlü ülke olunca bütün ihtiyacımızı kendimiz karşılarız. İnsanlarımız geçimlerini sağlayacak bir işe sahip olur. Aç ve açıkta kimse kalmaz."

Asgari ücret pazarlıkları

Karamollaoğlu, doğru siyaset ve politikalarla kalkınmanın gerçekleştirilebileceğine inandığını ifade etti.

Asgari ücret pazarlıklarına değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Erbakan hocamız bu konuda destan yazdı. 6 ayda yüzde 130, asgari ücrete zam yaptı. Bugün asgari ücretin yüzde bir üstünde mi altında mı verileceği tartışması yapılıyor.

Hep açlık sınırı konuşuluyor. İnsan utanır. Sendikalara da hayret ediyorum. Sendikalar temsil ettikleri memur ve işçileri tam olarak temsil edemiyorlar.

Bugün asgari ücretin yüzde bir üstünde mi altında mı verileceği tartışması yapılıyor. Açlık sınırında bir ücret pazarlığı yapılabilir mi? Yapılmaması icap eder. Hükümet de işveren de 'ben ne yapayım' diyor, öbür taraftan sendikalar da alamayacağı ücretin üzerine 'gitsem ne fayda' diyor."

Salih DarıcıSalih Darıcı