KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-03-2022 06:03   Güncelleme : 19-03-2022 06:15

Birecik Ülkü Ocakları Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Düzenledi

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yılı dolayısıyla Birecik Ülkü Ocakları tarafından anma programı düzenlendi.

Birecik Ülkü Ocakları Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Düzenledi

Program, Birecik Belediyesi Enver Nevhibe Kültür Merkezi'nde Ülkü Ocakları gençleri tarafından hazırlanan şehit şiir gösterisi ve Ülkü Ocakları gençlerinden oluşan müzik korosu Yüce Dağlar Olmasaydı adlı türküyü okuyarak programı sona erdirildi.

Birecik Ülkü Ocakları Başkanı Salih Başkapan, Çanakkale Zaferi'nde büyük bir kahramanlığın ortaya konulduğunu belirterek, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bugün özgürsek, bu bayrağın altında gölgeleniyorsak, rahat nefes alıyorsak, unutmayalım ki şanlı atalarımız sayesindedir. Çanakkale öyle bir yer ki, yokluk varlığı yenmiştir. Özgürlük sömürgeyi yenmiştir." dedi.

Salih DarıcıSalih Darıcı