Anadolu Haberler
HV
19 TEMMUZ Cuma 09:47

Birecik’te Su Sorununa Çözüm Geliyor

​​​​​​​Anadolu Haberler olarak, Şanlıurfa Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Birecik ŞUSKİ Şubesi yetkilileri ile su sorunlarına dair yaptığımız görüşmelerin detayları...

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2024 09:42   Güncelleme : 13-07-2024 13:15
Birecik’te Su Sorununa Çözüm Geliyor

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde yıllardır devam eden içme suyu sorununa yönelik önemli açıklamalar geldi. Göreve yeni atanan ŞUSKİ Genel Müdürü Emin İzol ve ŞUSKİ Birecik Şubesi Sorumlusu Yusuf Erel, su alma noktalarında yaşanan sorunların, kuyulara yakın bölgelerde yapılan çalışmalarla ilişkili olduğunu belirtti.

Yetkililerin açıklamasına göre, ŞUSKİ'ye ait kuyuların bulunduğu su alma noktasına yakın bölgelerde yapılan arıtma için içme suyu kuyusu çalışması ve baraj göletinin tutulmasından kaynaklı olarak Fırat Nehri'nin su seviyesinde çekilme yaşandı. Bu durum, kuyulardan depolara akan suyun yetersiz ve bulanık olmasına neden oldu.

Emin İzol, kısa süre içerisinde Birecik ilçesinde yeni bir su arıtma tesisinin faaliyete geçeceğini ve bu sayede halkın daha sağlıklı ve temiz suya kavuşacağını belirtti. Arıtma tesisinin devreye girmesiyle birlikte, su kalitesindeki sorunların çözülmesi ve kesintilerin sona ermesi hedefleniyor.

Salih Darıcı Salih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR