Anadolu Haberler
HV
21 TEMMUZ Pazar 00:21

Birecik'te Uyuşturucu Operasyonu: 20 Suç Kaydı Bulunan Şüpheli Yakalandı

*ŞANLIURFA - Birecik Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Ekipleri, yürüttükleri başarılı bir operasyonla 20 farklı suç kaydı bulunan ve Bilişim Sistemleri, Banka veya Kredi Kurumlarının araç olarak kullanılması ile Dolandırıcılık suçundan aranan İ.C. isimli şahsı yakaladı.*

ASAYİŞ GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 05-06-2024 21:53   Güncelleme : 05-06-2024 22:35
Birecik'te Uyuşturucu Operasyonu: 20 Suç Kaydı Bulunan Şüpheli Yakalandı

 

Operasyon sırasında yapılan aramalarda, şüpheli İ.C.'nin ikametinde 57 gram metamfetamin maddesi ve ekili halde hint keneviri bulundu. 

Birecik Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Ekipleri, uzun süredir takip ettikleri İ.C.'yi, bir süredir yürütülen kapsamlı bir çalışmanın ardından düzenledikleri operasyonla ele geçirdi. Şüphelinin evinde yapılan aramalarda ele geçirilen 57 gram metamfetamin ve ekili hint keneviri, uyuşturucu madde imal ve ticaretinin boyutlarını gözler önüne serdi.

Gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilen İ.C., TCK-188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Emniyet yetkilileri, operasyonun, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımına karşı verdikleri kararlı mücadelenin bir parçası olduğunu belirterek, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini ifade ettiler.

### Birecik Halkından Destek

Birecik halkı, Emniyet Müdürlüğü'nün bu başarılı operasyonunu takdirle karşıladı. Vatandaşlar, uyuşturucu ile mücadelede emniyet güçlerinin yanında olduklarını ve toplumun her kesiminin bu mücadelede aktif rol alması gerektiğini vurguladılar.

### Şanlıurfa Emniyeti'nden Kararlılık Mesajı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, operasyon sonrasında yaptığı açıklamada, uyuşturucu ticareti ve kullanımıyla mücadelede kararlılıklarını sürdüreceklerini belirtti. Halkın huzuru ve güvenliği için 24 saat görev başında olduklarını ifade eden yetkililer, suç ve suçlularla mücadelede halkın da desteğini beklediklerini kaydettiler.

Salih Darıcı Salih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR