Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Haberler, son dakika, haberleri
HV
31 MAYIS Çarşamba 13:21

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FUARDA 35 BİN DOMATES FİDESİ DAĞITACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çorlu’da düzenlenen Doğada Yaşam Kamp ve Karavan Fuarı’nda 35.000 adet domates fidesi dağıtacak.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2023 18:28   Güncelleme : 16-05-2023 18:28
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FUARDA 35 BİN DOMATES FİDESİ DAĞITACAK

Tarımsal üretim kapsamında her geçen gün projelerine bir yenisini ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 16-21 Mayıs’ta Çorlu’da düzenlenen Doğada Yaşam Kamp ve Karavan Fuarına katıldı. “Fide Bizden Üretim Sizden” sloganıyla hayata geçirilen, vatandaşların bahçe ve balkonlarında toprakla buluşmalarını teşvik eden proje kapsamında vatandaşlara 35.000 fide dağıtılacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi standı 16 Mayıs’ta ziyaretçilerine kapılarını açan fuarda 19 Mayıs’a kadar ziyaretçilere domates fidesi dağıtımı yapacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK “TARIMA DESTEK OLMAK AMACIYLA BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bölgemizin en önemli vizyonlarından biri olan tarıma destek olmak amacıyla birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Daha önce Şarköy, Malkara, Hayrabolu, Çorlu, Çerkezköy, Saray, Süleymanpaşa Ziraat Odaları ile protokol yaparak Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projemizi uygulamaya koyduk. Proje kapsamında üreticilerimize 278.000 domates fidesi dağıttık. Bugün de vatandaşlarımızın doğayla daha da yakınlaşması, bahçe ve balkonlarında toprakla buluşmalarını sağlamak amacıyla Çorlu’da düzenlenen Doğada Yaşam Kamp ve Karavan Fuarı’nda standımızı açarak vatandaşlarımıza domates fidesi dağıtacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak Fide Bizden Üretim Sizden diyerek 16-21 Mayıs tarihlerinde ziyaretçilere açık olacak olan Doğada Yaşam Kamp ve Karavan Fuarı’nda 19 Mayıs’a kadar vatandaşlarımıza toplam 35.000 domates fidesi dağıtacağız.” dedi.

 

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR