Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Şanlıurfa Birecik Haberleri
HV
26 MART Pazar 12:42

Elazığ ″Ailede Çocukla İletişim″ Semineri Düzenlendi

Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM), sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında ailelere, bireylere ve çocuklara yönelik hizmetlerine devam ediyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2023 12:23   Güncelleme : 08-01-2023 04:42
Elazığ ″Ailede Çocukla İletişim″ Semineri Düzenlendi

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM), geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanarak hizmete sunulan İcadiye Sosyal Yaşam Merkezi’nde kadınlara yönelik "Ailede Çocukla İletişim" konulu seminer düzenledi. Seminere başta anneler olmak üzere hanımlar yoğun ilgi gösterdi.

Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi’nde görevli Danışman Semra Karabulut tarafından verilen seminerde; ebeveyn-çocuk ilişkisi, aile tutumları, çocukla iletişimi güçlendirmenin yolları, iletişim hataları ile teknolojinin çocuklar üzerindeki sosyal ve psikolojik etkileri üzerinde duruldu.

Teknolojik aletlerin çocuklar üzerindeki sosyal, psikolojik ve fiziksel etkilerine dikkat çeken Semra Karabulut, günlük tablet ya da telefon kullanımının fazla olmasının çocuklarda dikkat dağınıklığı başta olmak üzere içe kapanma ve aile fertlerinden uzaklaşma gibi belirtiler gösterebileceğini anlattı.

Ailelerin bu durumlarda çocuklarıyla nasıl doğru iletişim kurabileceği, nasıl iletişime geçeceği, konuşma ve ses tonu konularında yol gösterici bilgiler aktaran Karabulut, çocukların takip ettiği sosyal medya ve oyun sayfalarının aileler tarafından mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini anlattı.

Seminer sonunda ise hanımlardan gelen sorular cevaplandırılarak program sonlandırıldı.

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR