Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Haberler, son dakika, haberleri
HV
27 EYLÜL Çarşamba 10:38

GUHEM Uzay ve havacılık alanında öğretmen arıyor

GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu şunları söyledi: “Bu alanlardaki çalışmalar ve etkinlikler öğrencilerimizin bilime ilgi duymasını sağlayan en önemli araçlardan.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-11-2022 19:13
GUHEM  Uzay ve havacılık alanında öğretmen arıyor

 Türkiye’nin ilk interaktif uzay ve havacılık temalı eğitim merkezi Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), uzay ve havacılık alanında yön gösteren öğretmenleri arıyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ödüllerin sahiplerinin açıklanacağı yarışmanın son başvuru tarihi 14 Kasım olarak belirlendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde; Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Bursa’ya kazandırılan GUHEM tarafından ilk kez düzenlenen “Uzay ve Havacılık Alanında Yön Gösterenler” ödülleri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sahiplerini bulacak. Astronomi, uzay ve havacılık eğitimiyle ya da bu alanlarda toplumda farkındalık oluşturmakla ilgili yaptıkları çalışmalarla fark yaratan öğretmenler, 14 Kasım tarihine kadar GUHEM’in web sitesinden başvurularını yapabilecek.

Astronomi, uzay çalışmaları ve havacılığın günümüzün en önemli çalışma alanlarından olduğunu ifade eden GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu şunları söyledi: “Bu alanlardaki çalışmalar ve etkinlikler öğrencilerimizin bilime ilgi duymasını sağlayan en önemli araçlardan. Astronomi, uzay ve havacılık konularının çocuklarımıza aktarılmasında değerli öğretmenlerimizin büyük bir özveriyle çalıştığının farkındayız. Bu nedenle GUHEM olarak “Uzay ve Havacılık Alanında Yön Gösterenler” ödülleriyle öğretmenlerimizi onurlandırmak istedik. Bu alanlarda toplumda farkındalık oluşturmak ile ilgili yaptıkları çalışmalarla dereceye giren öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde açıklayacağız”

SON BAŞVURU TARİHİ 14 KASIM

Astronomi, uzay ve havacılık alanından en azından birinde fark yarattığını düşünen ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı herhangi bir kurumda çalışan öğretmenler 14 Kasım tarihine kadar başvurularını GUHEM’in web sitesinden iletebilecekler.

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR