Son Dakika Güncel Haberler, Ulusal haber sitesi  anadoluhaberler Türkiye'den Haberler
HV
10 ARALIK Cumartesi 08:48

İHA'cılar destek turunda

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Manisa Sosyal Bilimler Lisesi Ventus İHA Takımı öğrencilerini ağırladı.

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 10-11-2022 14:47
İHA'cılar destek turunda

 Manisa Sosyal Bilimler Lisesi Ventus İHA Takımı üyeleri Nisa Aplak, Betül Alkış, Cansu Dönmüş ve Eylül Bayraktar, Fizik Öğretmenleri Leyla Sılay Altaylı ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığını ziyaret etti. Daire Başkanı Gürhan İnal ile bir araya gelen öğrenciler, anız ve orman yangınları ile dar sokaklardaki ev yangınlarına İHA’larla müdahalenin güvenli ve uygun olduğunu düşünerek hazırladıkları projeyi anlattı.

Yangın söndürme işlemlerinde İHA’ların kullanılmasının güvenli ve uygun olduğunu düşünen ve TEKNOFEST Liselerarası Sabit Kanat İHA kategorisine 1.3 kiloluk 14,5 santimetre çapındaki bir yangın topunu yangının olduğu yerin koordinatına bırakabilen ve 6 metreküplük bir yangını söndürebilen bir İHA ile katılmak için proje hazırlayan öğrenciler, projeleri hakkında bilgi verdi ve ortak tatbikat yapılması için destek istedi.

Ziyaretleri dolayısıyla öğrencilere teşekkür eden ve projeleri nedeniyle tebriklerini ileten İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, imkanlar ölçüsünde destek vermekten mutlu olacaklarını ifade etti.

 

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR