Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Şanlıurfa Birecik Haberleri
HV
27 MART Pazartesi 03:05

İYİ Parti lideri Meral Akşener Habertürk TV'de konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak 5 genel başkanın, milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2023 23:12
İYİ Parti lideri Meral Akşener Habertürk TV'de konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV canlı yayınında gazeteci Fatih Altaylı’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Akşener, Cuma günkü konuşmasını kendisinin yazdığını ve bilerek sert ve net bir metin kaleme aldığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmediğini ve ondan da bir talep gelmediğini söyledi.

''NET OLMASINA DİKKAT ETTİM″

″Ben tarihçiyim neticede, sosyal bilinciyim″ diyen Akşener, ″28 yıldır aktif politika yapıyorum. Bir siyasi partinin mutfağını yönettim. Sert olarak algılanabilir; ama aslında net olmasına dikkat ettim. Aşırı netlikler genel olarak sinir bozar. Bu 'hayır biz beşimiz böyle düşünüyoruz, senin önerilerin herhangi bir takdire uygun değil' gibi tutum alınırsa, o zaman net olursunuz. Çünkü siz, kendimden bahsediyorum, kişisel olarak hiçbir şeyin talibi değilim″ diye konuştu.

6'lı Masa'da yaşanan krize ilişkin değerlendirmelerde de bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ″Herkes bana 'masadan kalktı' diyor ama öyle değil, ben değil masa kalktı...″ dedi.

 

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR