Anadolu Haberler
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 07:27

İzmit'te Sınırları Aşan Yaşam Merkezi

Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve sosyal hayata adapte edilmesi için kent genelinde Engelsiz Yaşam Merkezleri inşa eden Büyükşehir, İzmit’teki projede hummalı bir çalışma yürütüyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 13-03-2024 13:13
İzmit'te Sınırları Aşan Yaşam Merkezi

“İzmit Engelsiz Yaşam Merkezi Yapım” işinde A, E ve G blokta +4.30 kotu döşeme betonu ve parapet betonu dökülürken, B, C ve D blokta ahşap çatı imalatları devam ediyor. Vinsan Kampüsü içinde inşa edilen İzmit Engelsiz Yaşam Merkezi, toplam 9 bin 609 metrekare alan üzerinde 6 bin 176 metrekare kapalı alan olarak projelendirildi. Proje her tür engelliye uygun olacak şekilde zemin kat olarak planlandı. Tüm bloklarda betonarme imalatları tamamlandı. H blok ve F blokta tuğla duvar imalatları ve ahşap çatı imalatları tamamlanırken, çatı kaplama imalatları ise hızlı bir şekilde devam ediyor. Sarı avluda bulunan amfinin betonunu döken ekipler, çevre duvarı imalatlarında sona yaklaştı. B, C, D, F ve H blokta elektrik ve mekanik tesisat imalatlarının sürdüğü projede şu an A bloğun çelik çatı imalatları başladı.

ENGEL TANIMAYAN BİNA

İzmit Engelsiz Yaşam Merkezi, engelli vatandaşları çok daha aktif bir şekilde topluma kazandırmayı hedefliyor. Bu bağlamda yapının zemin katta bağımsız yaşam evi, spor salonu, hidroterapi havuzu, bay bayan soyunma-duş alanı, depo, yemekhane, mutfak, öğretmenler odası, mescit, wc-lavabo, destek personel odası, depo, zihinsel engelliler grubu, koordinatör odası, duyu bütünleme odası, otizm grup eğitim odası, otizm bireysel eğitim odası, çocuk dinlenme odası ve oyun odası projede planlandı. Ayrıca bireyler ve çocuklar için terapi ve hobi amaçlı 875 metrekare ve 450 metrekarelik 2 adet avlu ve bir adet çocuk oyun alanı bulunuyor.

 

Salih Darıcı Salih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR