Anadolu Haberler
HV
19 TEMMUZ Cuma 09:49

Kursiyerlerin El Emeği Ürünleri Birecik'te Görücüye Çıktı

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında düzenlenen program, büyük ilgi ve katılımla gerçekleşti. Kursiyerlerin yıl boyunca ürettiği ürünlerin sergilendiği organizasyon, etkinliğin en dikkat çekici bölümü oldu.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-06-2024 01:06   Güncelleme : 08-06-2024 02:17
Kursiyerlerin El Emeği Ürünleri Birecik'te Görücüye Çıktı

Birecik’te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Coşkuyla Kutlandı

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında düzenlenen program, büyük ilgi ve katılımla gerçekleşti. Etkinlik, kursiyerlerin yıl boyunca ürettiği ürünlerin sergilendiği organizasyonla taçlandı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılışın ardından müzik dinletisi ve folklor gösterisiyle devam eden etkinlik, serginin gezilmesiyle sona erdi.

Protokol Yoğun Katılım Gösterdi

Programa, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'ın eşi Fatma Nur Şıldak, İlçe Kaymakamı Mustafa Gürbüz ve eşi Esra Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Bahadır İyilikci, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Beğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, kurum amirleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Fatma Nur Şıldak’tan Teşekkür Mesajı

Programda konuşan Fatma Nur Şıldak, emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Değerli Halk Eğitim Müdürü Müslüm Şahin'e, kıymetli öğretmenlerimize ve sevgili kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Emeklerine, ellerine sağlık" dedi.

"Daha Faydalı Kurslar Açıyoruz"

Halk Eğitim Müdürü Müslüm Şahin, Halk Eğitim Merkezi olarak her yıl daha faydalı kurslar açtıklarını belirtti. Şahin, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen sergimiz 3 gün sürecek. Kursiyerlerimizin yıl boyunca el emeği göz nuru ile ürettikleri el işi ürünlerini sergiliyoruz" dedi.

Kaymakam Gürbüz’den Teşekkür ve Başarı Dilekleri

Sergiyi gezerek kursiyerler ve usta öğreticilerden bilgi alan Kaymakam Mustafa Gürbüz, kursların düzenlenmesinde emeği geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, kursiyerlere ve usta öğreticilere teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi.

Etkinlik, Birecik halkının yoğun ilgisi ve katılımıyla tamamlanırken, sergi ziyaretçileri kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini yakından inceleme fırsatı buldu. "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında düzenlenen etkinlikler, Birecik’te öğrenme ve öğretme kültürünün önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Salih Darıcı Salih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR