Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Haberler, son dakika, haberleri
HV
31 MAYIS Çarşamba 13:28

ORDU BÜYÜKŞEHİR’DEN SPOR’A VE SPORCUYA DESTEK DEVAM EDİYOR

Karadeniz’in en önemli spor komplekslerinden biri olan Karşıyaka Spor Tesisleri 2 yeni kapalı korta daha kavuşuyor. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile projelendirilen ve yapım çalışması son aşamada olan tenis kortunda çatı kapatma işlemi tamamlandı.

SPOR
Giriş Tarihi : 10-05-2023 14:55   Güncelleme : 10-05-2023 14:55
ORDU BÜYÜKŞEHİR’DEN SPOR’A VE SPORCUYA DESTEK DEVAM EDİYOR

Ordu’da 7'den 70'e herkesin spor yapması için birçok projeye imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, mevcut tesislerde yenileme ve büyütme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan 2 adet tenis kortunda yenileme ve büyütme çalışmaları son aşamaya geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında daha önce açık olan 2 adet kort üzeri kapatılarak 4 mevsim kullanılacak hale getirildi. Yapılan bu çalışma ile kapalı kort sayısı 2’den 4’e yükseldi.

TENİS TUTKUNLARI HEYECANLA BEKLİYORDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tenis tutkunlarına verdiği bir söz daha yerine getirildi. Altınordu ilçesinde bulunan ve Karadeniz’in en önemli spor tesislerinden birisi olan Karşıyaka Spor Tesisleri’nde daha önce açık olan ve yağışlı havalarda kullanılmayan 2 adet tenis kortu Başkan Hilmi Güler’in talimatı ile yenilendi. Proje kapsamında tenis kortu sahasına çatı örtüsü olarak 2 bin 900 metrekare branda kaplanması, 3 bin metrekare akrilik zemin kaplaması, 75 ton çelik, 300 metreküp beton imalatları yapılarak 4 mevsim spor yapılmasının önü açıldı.

Tenis kortlarında yapılan çalışma ile 2 adet açık akrilik tenis kortu 18x36 ölçülerinde yeniden düzenlenerek üstü kapatıldı. Ayrıca kortlara tribün, ısıtma ve aydınlatma sistemleri de yapılarak daha kullanışlı hale getirildi. Kısa süre önce başlayan çalışmaların tamamlanması ile birlikte yeniden faaliyete başlayacak kortlar tenis severlerin hizmetine sunulacak.

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR