Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Şanlıurfa Birecik Haberleri
HV
27 MART Pazartesi 04:58

Sağlık Sen Başkanı Mutluer : En buruk kutladığım 14 Mart

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Hürriyet Sağlık Sen Bilecik İl temsilcisi Özcan Mutluer, 14 Mart'ı bu yıl yaşanan afetler dolayısıyla buruk duygularla kutladıklarını ifade etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 14:06
Sağlık Sen Başkanı Mutluer : En buruk kutladığım 14 Mart

2022 yılında kurulan çiçeği burnunda bir sendika olduklarını ve kısa sürede sağlık çalışanlarının büyük ilgisini gördüklerini belirten Bilecik Hürriyet Sağlık Sen Başkanı Özcan Mutluer, ″Sendikamızın tek kuruluş gayesi, meslektaşlarımızın çalışma ve özlük haklarının iyileştirilmesi mücadelesini vermektir. Hürriyet çok kıymetlidir ve satın alınamaz. Bundan dolayı kendisini Hür hisseden tüm sağlık çalışanlarını ailemize katılmaya davet ediyorum” dedi.

Türkiye'de yaşanan her felakette özellikle sağlık çalışanlarının ön saflarda mücadele verdiklerini ve bu noktada daha fazla değer görmeleri gerektiğinin altını çizen Mutluer, “Sel, deprem, salgın, orman yangınları gibi pek çok felakette sağlık çalışanları ön saflarda mücadeleye katıldılar. Özellikle pandemi zamanı sınırsız bir özveriyle çalışan meslektaşlarımız, 6 Şubat depreminde de canla başla varlıklarını ortaya koydular, koymaya devam ediyorlar. Sendika olarak, üyelerimizin destekleri ile hazırlanan yardım tırlarımız depremin ilk günlerinden itibaren bölgeye ulaştırıldı. Bölgede yaşayan sağlık çalışanlarının yaralarının sarılması noktasında kararlı çalışmalarda bulunan Genel Başkanımız sayın Erdoğan ÇAKMAK ve yönetim kurulumuz Sağlık Bakanlığı nezdinde resmi başvurularda bulundular. Bakanlıktan da olumlu dönüşler alacağımıza inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, 6 Şubat depreminin yaralarını Devlet-Millet işbirliğinde hep birlikte saracağımızın bilinmesini diliyor, ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyen önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği çerçevede tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR