Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Şanlıurfa Birecik Haberleri
HV
27 MART Pazartesi 03:08

SİVAS’TA DEPREMZEDELERE TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ SAĞLANIYOR

6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzede vatandaşların bir bölümü farklı illere nakledilmişti. Yaşanan süreç sonrasında Sivas'ta ikamet etmeye başlayan ailelere Sivas Belediyesi, Sivas Valiliği ve Kızılay tarafından hazırlanan temel ihtiyaçların yer aldığı gıda kolisi ve hijyen setleri dağıtılıyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 15:21   Güncelleme : 14-03-2023 15:21
SİVAS’TA DEPREMZEDELERE TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ SAĞLANIYOR

Merkez Üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Malatya olan iki büyük deprem ülkemizde 10 ilde yıkıma neden olurken çevre illerde de panik yaşanmasına neden olmuştu. Yaşanan acının ardından depremden olumsuz etkilenen bölge halkı çevre illerde ikamet etmeye başladı.

Aileleri ile Sivas'ta ikamet etmeye başlayan depremzede vatandaşlara Sivas halkının yanı sıra devletin tüm kurumları da destek veriyor. Sivas Belediyesi Valilik ve Kızılay tarafından hazırlanan kolilerde makarna, salça, yağ, zeytin, et sucuk ve kavurma gibi ürünlerin bulunduğu yardım kolileri ile temel hijyen maddeleri bulunan çocuklar için bez ve oyuncaktan oluşan paketler ailelere ulaştırılıyor.

Cumhuriyet Üniversitesi 15 Temmuz Kapalı Spor Salonunda hazırlanan yardım kolileri üç kurumun koordinesinde ailelere ulaştırılıyor.

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR