Son dakika Şanlıurfa Birecik haberleri Gaziantep- Birecik anadolu haberler Türkiye Haberler Tüm Haberlerin nabzı burada atıyor
HV
06 EKİM Perşembe 13:23

Vali Erin'den,Türkiye Geçilmez Temalı Anma Progamı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Şanlıurfa’da şehit aileleri ve gaziler için bir yemek programı düzenlendi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 04:01
Vali Erin'den,Türkiye Geçilmez Temalı Anma Progamı
"

Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen etkinlikler kapsamında verilen yemeğe, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve eşi Gülhan Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Kaytan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Aslan, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.

Vali Erin ve eşinin, davetlileri kapıda karşıladığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti, İl Müftüsü Ramazan Tolan’ın yaptığı dua ile başladı.

Yemek programında bir konuşma yapan Vali Abdullah Erin, 15 Temmuz ihanet girişiminde bulunanların hainliklerine dikkat çekerek, “Biz, tarih boyunca sayısız mücadeleler, imparatorluk olduğumuz dönemde büyük bir coğrafyada çok acılar yaşamış,ama birçok zaferin de sahibi olan şerefli, onurlu haysiyetli bir milletiz.” dedi.

15 Temmuz’da canlarını vatan uğruna feda eden 251 şehidin ve gazilerin büyük fedakârlıklarının tarih boyunca unutulmayacağını ifade eden Vali Erin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinliklerin de bu amaçla düzenlendiğini söyledi. Büyük bir katılımla gerçekleşen programa katılanların Kurban Bayramlarını tebrik eden Vali Erin, koronavirüs salgınına karşı aşı kampanyasına da katılmalarını rica etti.

Birecik'li 15 Temmuz Gazisi Mehmet Adanır, 15 Temmuz münasebetiyle Şanlıurfa valiliği tarafından organize edilen Türkiye Geçilmez temalı anma programında başta değerli valimiz Abdullah Erin ve eşi hanımefendi olmak üzere Dernek başkanımız Sayın Mehmet Yavuz ve değerli kurum amirlerinin ilgi ve alakalarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür eder şükranlarımı sunarım. 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR