Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Haberler, son dakika, haberleri
HV
23 EYLÜL Cumartesi 19:48

"Birecik Yol Eylemi: Milletvekili Pınarbaşı Müdahale Etti"

Birecik, Şanlıurfa - Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, Kelaynak Sahil Yolu'nun daraltılması planına karşı düzenlenen yol eylemi, milletvekili Av. Faruk Pınarbaşı'nın vatandaşlarla gerçekleştirdiği diyalog sonucunda olaysız bir şekilde son buldu.

BİRECİK
Giriş Tarihi : 15-09-2023 01:21   Güncelleme : 15-09-2023 02:57

Kelaynak Sahil Yolu'nun 15 metreden 8 metreye daraltılacağı bilgisini alan endişeli vatandaşlar, bu projenin gerçekleşmemesi için eylem başlattı. Yolun trafiğe kapatılması amacıyla iş makinelerinin çalışmasını engellemek için bir araya gelen kalabalığın olaysız bir şekilde dağılmasını sağlamak için İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri güvenlik önlemlerini aldı.

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Faruk Pınarbaşı, olay yerine gelerek vatandaşlarla görüştü. Pınarbaşı, yaptığı açıklamada, "Bizler devletimiz ve hükümetimiz ile her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Burada yapılan bir yanlışlık var. Biz de bu yanlışlığa engel olmak istiyoruz. Yolun daraltılması, kazaların artması demektir. Devlet, yol genişletmek için milyarlarca harcama yapıyor, ama burada tam tersi bir işlem yapılıyor. Biz de bu yanlışa engel olmak istiyoruz" dedi.

Pınarbaşı'nın vatandaşlarla yapmış olduğu diyalog sonucu eylem sona erdi. Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Haber Editörü: Bahattin Kılıç

Bahattin KılıçBahattin Kılıç

Saha Muhabiri

YORUMLAR