Anadolu Haberler
HV
21 TEMMUZ Pazar 00:32

Hayat Boyu Öğrenme Haftası: Halfeti'de Görkemli Sergi

HALFETİ (ANHA - Halfeti Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği muhteşem yılsonu sergisi ile büyük ilgi topladı. Sergi etkinlikleri, Eski Halfeti Turizm Çarşısı'nda el sanatları sergisi ve Eski Halfeti sahilinde gerçekleştirilen sedef kakma, filografi ve sanatsal mozaik atölye çalışmaları ile zenginleşti.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-06-2024 01:52   Güncelleme : 10-06-2024 02:22
Hayat Boyu Öğrenme Haftası: Halfeti'de Görkemli Sergi

 

Açılışa Yoğun Katılım

Etkinliklerin açılış törenine Halfeti Kaymakamı Sayın Zikrullah Erdoğan, Şanlıurfa Valisi Sayın Hasan Şıldak'ın eşi Sayın Fatma Nur Şıldak, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Asım Sultanoğlu, Halfeti İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Müslüm Yıldırım, çeşitli daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sanat ve Öğrenme Buluştu

Halfeti Halk Eğitimi Merkezi'nin düzenlediği etkinliklerde, sergilenen el sanatları ve atölye çalışmaları büyük beğeni topladı. Sedef kakma, filografi ve sanatsal mozaik gibi geleneksel el sanatlarının sergilenmesi ve atölye çalışmaları, katılımcılara hem öğretici hem de keyifli anlar yaşattı.

Kültürel Mirasın Yaşatılması

Halfeti Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, sergi ve atölye çalışmaları ile Halfeti'nin zengin kültürel mirasını halkla buluşturmanın gururunu yaşadı. Haftanın sonunda, merkezin yetkilileri etkinliklere gösterilen yoğun ilgi ve katılımdan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Gelecekte de benzer etkinliklerde halkı tekrar ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirttiler.

Katılımcılardan Tam Not

Sergi ve atölye çalışmalarına katılan vatandaşlar, etkinliklerin hem eğitici hem de kültürel açıdan zengin içerikleri nedeniyle büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Halfeti'nin sanat ve öğrenme ile buluştuğu bu özel hafta, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

Halfeti Halk Eğitimi Merkezi, gelecek dönemlerde de benzer etkinliklerle kültürel mirası yaşatmaya ve halkı sanatla buluşturmaya devam edecek.

Kaynak: Hüseyin Bozkurt

Salih Darıcı Salih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR