Anadolu Haberler
HV
21 TEMMUZ Pazar 02:06

Vali Şıldak: Şanlıurfa İçin Ortak Katılım Anlayışıyla Hareket Edelim

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi'nin daveti üzerine Şehir Sohbetleri Programı'na katılarak, şehre değer katacak projelerle yakından ilgilendiğini ifade etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2024 02:37   Güncelleme : 10-06-2024 02:52
Vali Şıldak: Şanlıurfa İçin Ortak Katılım Anlayışıyla Hareket Edelim

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi'nin bu haftaki konuğu Vali Hasan Şıldak oldu. Cemiyet üyeleri, akademisyenler ve çok sayıda katılımcının bir araya geldiği programda Vali Şıldak, il genelinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi ve özellikle turizm, tarım, sanayi sektörleri ile güvenlik ve huzur konularına değindi.

"Şanlıurfa'yı Çok Seviyorum"

Konuşmasında, Şanlıurfa’yı çok sevdiğini ve şehre değer katan her kesimle ortak katılım anlayışı ile bir araya gelmeye devam ettiklerini belirten Vali Şıldak, şu ifadeleri kullandı: “İlimizde gerek şehir merkezi gerekse ilçelerimiz ve kırsal bölgelerimizde sürekli olarak halkımızla iç içe olmaya özen gösteriyoruz. Sorunları bizzat sahada görerek çözüm üretmek; sonuca daha iyi odaklanmamıza ve vatandaşın talebini anlamada verimli oluyor. Kurumlar arası iletişim ile koordinasyon konusunda hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Kurumlarımızın mutlak suretle vatandaş taleplerine duyarlılık göstererek en kısa sürede geri dönüş yapmalarını sürekli olarak talimatlarımızla takip ediyoruz.”

"Şanlıurfa'nın Markalaşması İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz"

Şanlıurfa’nın turizm, sanayi ve tarım sektörlerinde markalaşma konusunun önemine de değinen Vali Şıldak, “Özellikle tarımsal anlamda Türkiye’nin lokomotifi olan ve turizmde dünyada kabul görmüş değerlerin yer aldığı ilimizde daha global bir bakış açısıyla hareket etmek, bu değerlerin markalaşması ve tanıtımı için sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası ve hatta her bir vatandaşın da dahil olduğu ortak katılım anlayışı ile adımlar atmalıyız diye düşünüyorum. Şanlıurfa, bireysel girişimlerden ziyade, kabul görmüş bireysel girişimlerin her kesim tarafından sahiplenerek hareket etmesi ile daha iyi sonuçlar alacaktır. Bunun için tüm şehir el ele vermelidir. Bu birliktelik eğitim, tarım, turizm ve sanayi iş kollarında özellikle gereklidir” dedi.

Uyuşturucu ile Mücadelede Kararlılık

Toplantıda Şanlıurfa’da uyuşturucu ile mücadele konusuna da değinen Vali Şıldak, Polis ve Jandarmanın sahada etkili bir mücadele içerisinde olduğunu, madde bağımlısı gençlerin tedavileri ve topluma kazandırılmaları için başlatılan "Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesi" hakkında bilgi verdi ve bu konuda sivil toplum kuruluşlarının desteğini istedi.

Buluşma, katılımcıların öneri ve taleplerini dile getirmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Salih Darıcı Salih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR