Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Haberler, Türkiye Gündemi haberleri
HV
16 NİSAN Salı 21:10

İyi Parti'nin Adayı Bilgiç, Nizip Spor Maçında Taraftarlarla Buluştu

"Iyi Parti Nizip Belediye Başkan Adayı Gizem Büşra Bilgiç, Nizip Spor'a Destek Verdi!"

SİYASET
Giriş Tarihi : 18-03-2024 19:40   Güncelleme : 18-03-2024 22:48
İyi Parti'nin Adayı Bilgiç, Nizip Spor Maçında Taraftarlarla Buluştu

İyi Parti Nizip Belediye Başkan Adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, Nizip Spor'un Nizip Stadyumu'nda Siverek Spor ile karşılaştığı kritik maçı izlemek üzere sahaya ve tribüne indi. Maç boyunca 90 dakika boyunca takımına destek veren Bilgiç, aynı zamanda kulüp başkanı Mustafa İlker Akpek ve kulüp müdürü Sait Yalçın ile takımın durumu hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Bilgiç'in bu destek ziyareti, "Bir Bilette Sen Al" kampanyası kapsamında 100 bilet alarak Nizip Spor'a maddi destek vermesiyle taçlandı. Bu adım, Bilgiç'in seçilmesi halinde Nizip Spor'a tam destek sözü verdiği açıklamasını da pekiştirdi.

Kulüp Başkanı Mustafa İlker Akpek, maç sonrasında yaptığı açıklamada, Nizip Spor'un maddi sıkıntılar yaşadığını ve bu tür desteklerin önemine vurgu yaparak, Bilgiç'e teşekkür etti.

Bilgiç'in açıklamalarında ise, Nizip Spor'un yanı sıra ilçedeki diğer spor kulüplerine de maddi ve manevi destek sağlamayı hedefledikleri, gençlerin spor yapmalarını teşvik etmek için semt sahaları yapacaklarını ve her spor dalında takımların kurulmasını sağlayacaklarını belirtti.

Maç sonunda kulüp başkanı Mustafa İlker Akpek ve kulüp müdürü Sait Yalçın'a, günün anısına özel bir hediye paketi takdim edildi. Bu jest, Bilgiç'in sporun ve Nizip Spor'un gelişimi için verdiği taahhüdü bir kez daha gösterdi.

Kesîdoka Belediyaya Partiyaya Başkan aşêdiya Nizipê, avukat Gizem Büşra Bilgiç, Gîzekê Stadyumê de dikareya bîşkestinê xwe bike, ku ji bo hevwelat û temsîlkarên takîmê û takîma spora alîyê vê nûjenî, Gîzek Spor - Siverek Spor, bîşkestinê diçe. Bilgiç, hêla nîşandanîya wê li ser malên xwe yên 90 deqîqeyan da û çendê nûavên takîmê dest pê kir. Ji bo bîşkestinê, Bilgiç dît, ewêzên protokolê salûd dike û dibêje: “Heya em dixwazin ku hêzên xwe bibin, em ê alîkariya Nizip Sporê bikin. " Bilgiç bi vê temenê wek berpirsyarên kulûbê re hevsengiya kirin.

Gîzek Spor, piraniya wextê di lîgaya baleya xwe de dîtiye û Bilgiç, “Bilbilokê yek bîlêt al, alîkariya takîmê bikin” kampanyayê de bi 100 biletên bilbilokê alîkarî danî. Bi vê heman pêvajoyê, Bilgiç li ser piştgirî ya sereke ya Nizip Sporê bersiv da.

Başkanê Kulûbê Mustafa İlker Akpek piştî şanoya matematîk ya girtina dilxweşiyê, ku kulûbê Nizip Sporê bi derdê maddî re tê girtin, anî ziman û got: "Em dixwazin, ku em xwe û bajarê Nizipê destek bikin."

Di axaftina xwe de, Bilgiç, ewêzên din yên kulûbên sporê li deverê digire ku alîkariya maddî û mêvanî ji wan re peyda dike, wêjeya ciwanan di bicipînin ku sport bike û alîkariya xwe ji bo pêşkêşiya semtê dest pê bike, û xwendekarên her sporê ku ji bo pêşkêşkirina dîroka sporê ya navdewletî ya navdewletî ye, dibêje.

Piştî lêkolîna bêjeya ji bo başkirina şano ya kulûbê Mustafa İlker Akpek û Rêveberê Kulûbê Sait Yalçın, pakêtê hilbijartinê ji bo yekê dihat takdim kirin. Vê hêzê, wêjeya Bilgiç li ser pêşkêşiya spor û Nizip Sporê ya wê bi kêfxweşiya xwe ya bihaştî wekî dirêj

 

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR